Szkolna świetlica 2019/2020

1. Księżycowy piasek

Do wykonania tego piasku potrzebujesz 2 szklanki mąki i ¼ szklanki oleju. Oba składniki wymieszaj w miseczce i możesz bawić się tak jak na plaży wilgotnym piaskiem.

2. Krawat dla taty
Wydrukuj lub narysuj krawat i napisz na nim zdania dotyczące Twojego taty. Pięknie pokoloruj i wręcz tacie.

3. Miłe słowa
Każdy z nas czasami potrzebuje usłyszeć coś miłego. Przygotuj kupony z miłymi słowami dla mamy, taty lub rodzeństwa. Zawieś na lodówce lub w innym widocznym miejscu tak, żeby każdy mógł w razie potrzeby sięgnąć po miłe słowo.
4. Krzyżówka (załącznik)
5. Rozwiąż zagadkę matematyczną (załącznik)
6. Ruch to zdrowie!
link do filmiku
7.Gra w statki (załącznik)

8. Moje wymarzone miejsce wakacyjne
Gdzie chcecie spędzić wakacje? Dowolną techniką wykonajcie pracę plastyczną przedstawiającą wymarzone miejsce wakacyjne!

Czekamy na zdjęcia Waszych prac!

Załączniki do zadań - do pobrania

1. Słoik marzeń – do własnoręcznie ozdobionego słoika, wrzuć karteczki, na których napiszesz swoje marzenia. Po kilku tygodniach lub nawet za rok, wyjmij karteczki i sprawdź czy Twoje marzenia się spełniły.

2. Ekostatki – wykonaj dowolny statek lub łódkę z niepotrzebnych przedmiotów (nakrętek, słomek, papieru, starych gazet). Sprawdź czy twój statek utrzyma się na wodzie. 

P1210601DSC 0184

 

 

 

 

 

 

 

 

P1210572csm RTEmagicC lodeczki3.JPG d95caede31

3. Moi rodzice też byli dziećmi – oglądanie zdjęć z dzieciństwa rodziców. Poproś rodziców, żeby opowiedzieli Ci o tym, w co najbardziej lubili się bawić jak byli w Twoim wieku, jak lubili spędzać wolny czas.
4. Dzieci świata – wykonaj dowolną techniką obrazek przedstawiający dzieci z różnych zakątków świata.
5. Gimnastyka i wspólne śpiewanie:
film 1
film 2
film 3

 

 

1. Kwiatek dla mamy – wykonaj dowolną techniką kwiatka dla mamy (rysunek, malarstwo, wyklejanka, praca przestrzenna, techniki mieszane). Zdjęcie pracy wyślij na adres mailowy, dzięki temu umieścimy wszystkie kwiaty na stronie szkoły. 
2. Rodzinny fryzjer – szczegóły poniżej.

  1. Jestem bezpieczny na drodze: link do filmiku
  2. Ruch to zdrowie! - link do filmiku
  3. Bajeczne ptaki – wykonaj bajeczne ptaki z przedmiotów codziennego użytku. Wykorzystaj do tego tylko to, co masz pod ręką! Spinacze do prania, klocki, talerzyki, szczotka do włosów – wszystko może się przydać! Może wymyślisz też imiona dla swoich postaci?

1. Niebezpieczne spotkanie - link do filmu
2. Zabawa z kolorową pianą! - link do filmu
3. Bezpieczeństwo to podstawa! (Materiały w załączniku)
-Rebus
-Wykreślanka
- Znaki drogowe
- Ukryte słowa
-Labirynt
-Gra „Rzuć i narysuj potwora”
- Ćwiczenia o bezpieczeństwie na drodze i w sieci.

1. Zrób „mannolinę”!

Będzie Ci potrzebna 1 szklanka kaszy mannej i pół szklanki ciepłej wody. Do wody możesz dodać barwnik spożywczy
Do miski wsyp kaszę manną (poproś mamę, tatę lub kogoś dorosłego, aby pomogli Ci rozpoznać właściwą kaszę) i wlej wodę. Wszystko wymieszaj i masz gotową mannolinę. Śmiało możesz lepić dowolne kształty.

1. Posłuchaj wiersza - link do wiersza
2. Tor przeszkód z taśmy malarskiej

Kochani!
Już tak długo nie widziałyśmy Was. Bardzo za Wami tęsknimy i chciałybyśmy jak najszybciej spotkać się z Wami w naszej świetlicy. Na pewno macie dużo ciekawych zajęć prowadzonych przez Wasze panie wychowawczynie klas.
Jeśli jednak i Wy choć trochę tęsknicie za nami, zajrzyjcie prosimy na zakładkę: świetlica 2019/20 na stronie internetowej naszej szkoły. Może zechcecie skorzystać z propozycji, które dla was przygotowałyśmy. Będziemy je tam zamieszczać raz w tygodniu. Będzie nam miło, jeśli zechcecie pobawić się
z nami.
Przytulamy Was mocno, choć z zachowaniem bezpiecznej odległości!

1. Bajka o Księżniczce Zuzance i rycerzu Witaminku - link do bajki 
2. Wykonaj dowolną techniką rysunek pod tytułem „Świetlica SP nr 2 w Lublinie dziękuje służbie zdrowia”. Pokaż, jak wyrażasz swoją wdzięczność lekarzom i pielęgniarkom, którzy dbają o nasze zdrowie (np. dziecko z serduszkiem, a nad nim napis „dziękujemy”).
3. Przyjrzyj się piramidzie zdrowia i zastanów się nad swoim jadłospisem i obecną aktywnością fizyczną. Zaprezentuj na zdjęciu jeden ze swoich posiłków, śmieszną kanapkę lub budowlę z wykałaczek i obierków (marchewka, ziemniaki, jabłko, itp.) 

1Uroczyste otwarcie Kiermaszu Bożonarodzeniowego w świetlicy nastąpiło dnia 9 grudnia 2019 r. o godz. 10.00. Dzieci uczęszczające do świetlicy wraz z nauczycielami przygotowały wiele pięknych kartek, stroików i ozdób świątecznych specjalnie na nasz charytatywny kiermasz.

1Dnia 30 października 2019 r. nastąpiło rozstrzygnięcie, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 25, Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla Świetlic Miasta Lublina pt. ,,Wiersze Władysława Broniewskiego oczami dzieci”. Na konkurs wpłynęły 94 prace z 9 lubelskich szkół podstawowych.
Drugie, zaszczytne miejsce zajęła Łucja Czernecka z klasy 3c, ilustrująca wiersz „Wiewiórka”.

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin