Samorząd Uczniowski

wybory suJak co roku pod koniec września w naszej szkole ruszyła kilkudniowa kampania wyborcza. W wyniku przeprowadzonego 30 września br. głosowania Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/20 została Marysia Pawłowska - uczennica klasy 8c. Podczas ,,finałowej rundy'' Marysia zmierzyła się z Alicją Łaszcz (klasa 5f) i Natalią Gawrylak (klasa 5f).

Gratulujemy, życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w działaniu. :)
Opiekunowie SU

20190208 082853Chociaż za oknem mało śniegu, w szkole jednak dominował biały kolor. To za sprawą "Białego Dnia", który odbył się w piątek 8 lutego. Uczniowie, już nie mogąc doczekać się zbliżających ferii, postanowili umilić ostatni dzień. W szkole było biało, zdrowo i ciekawie. Drugie śniadanie zawierało niezbędne witaminy i minerały, które występują w "białych" produktach, a zajęcia sportowe dawały uczniom wiele zabawy i radości.

20190208 132403W tygodniu poprzedzającym ferie, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową w naszej szkole. Pudełko, do którego przez cały tydzień można było wrzucać kartki walentynkowe wykonały dziewczynki z klasy 5b. W czwartek oraz piątek wszystkie kartki oraz miłe wiadomości dotarły do adresatów. „Walentynki” przyniosły wszystkim uczniom w szkole wiele radości. Przekonaliśmy się jak wiele znaczą dla nas te drobne gesty w postaci kartek, miłych listów, pozdrowień i ciepłych słów na jakie zdobyliśmy się w tych dniach wobec innych.

20181114 115417Kto ciekawie uczesany, nie będzie pytany” – pod takim hasłem, drugi rok z rzędu, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, obchodziliśmy Dzień Ciekawych i Oryginalnych Fryzur. Ten wyjątkowy dzień wzbudził duże zainteresowanie nie tylko wśród dziewczynek, ale także chłopców. Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy wykazali się dużą kreatywnością i poczuciem humoru :-) . W przyszłym roku na pewno powtórzymy tę akcję.

20181026 125659W piątek 26.10 już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ SPÓDNICY i KRAWATA. Na korytarzach królowały stylowe spódnice oraz najmodniejsze w tym sezonie krawaty często własnoręcznie zrobione przez chłopców. Wszyscy uczniowie, którzy pojawili się na lekcjach w szykownych strojach, zostali zwolnieni z odpowiedzi ustnych. Ten wesoły dzień z pewnością powtórzymy w przyszłym roku szkolnym.

wybory suJak co roku, pod koniec września w naszej szkole ruszyła kilkudniowa kampania wyborcza. W wyniku przeprowadzonego 1 października br. głosowania Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/19 został Jakub Techmański - uczeń klasy 8b, który zdobył aż 175 głosów. Podczas ,,finałowej rundy'' Kuba zmierzył się z Kacprem Jociem z klasy 7a (102 głosy), Julią Karczmarz z klasy 6a (108 głosów) oraz Kają Kopik z klasy 5f (47 głosów).
Gratulujemy, życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w działaniu. :)

Opiekunowie SU

1) Zarządzenie wyborów – 17 września (poniedziałek) 2018 r.
2) Odbiór list na podpisy od opiekunów SU p.B.Jabłońska i p.S.Tomczak – 17-18 września (poniedziałek-wtorek) 2018 r.
3) Ogłoszenie listy kandydatów – 21 września (piątek) 2018 r.

plakat hospicjumSerdecznie zapraszamy i gorąco zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w szlachetnej akcji charytatywnej „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Celem akcji jest rozbudzenie wrażliwości młodzieży szkolnej na potrzeby ludzi chorych i potrzebujących wsparcia.
W każdą środę w marcu oraz kwietniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą zbierać datki do specjalnej puszki.

20171113 115704„Kto ciekawie uczesany, nie będzie pytany” – pod takim hasłem rozpoczęliśmy kolejny tydzień listopada w naszej szkole. Dzień Ciekawych i Oryginalnych Fryzur wzbudził duże zainteresowanie nie tylko wśród dziewczynek, ale także chłopców. Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy z radością brali udział w kolorowym szaleństwie. W przyszłym roku na pewno powtórzymy tę akcję.

20171030 115801Dnia 30 października 2017 r. Samorząd Uczniowski postanowił urządzić obchody święta, które nie jest tak popularne wśród uczniów jak Walentynki czy Dzień Wagarowicza, istnieje jednak w kalendarzu i na pewno warto od czasu do czasu zwrócić na nie uwagę – był to Dzień Krawata i Spódnicy. Uczniowie, którzy wzięli udział w zabawie – ubrani w krawat, muszkę bądź w spódnicę, tego dnia nie otrzymywali niesatysfakcjonującej oceny z odpowiedzi ustnej. Ponadto wszyscy zainteresowani skąd się wzięło to sympatyczne święto, mogli zapoznać się z gazetką umieszczoną na tablicy SU na II piętrze.

20171016 103733W poniedziałek 16 października br. odbyły się  w naszej Szkole wybory Rzecznika Praw Ucznia. Wybory przeprowadzone zostały przez Samorząd Uczniowski zgodnie z regulaminem. Każdy uczeń  miał prawo i możliwość zagłosowania na swojego kandydata w sposób tajny i demokratyczny.  Spośród czterech nauczycieli - kandydatów pierwsze miejsce zajął Pan Piotr Łuszczew. Serdecznie gratulujemy!

Samorząd Uczniowski

PRZEWODNICZĄCY - Kacper Gruszczyk - Butryński 7a

Zastępca - Zuzanna Kulik 6d
zastępca - Jakub Goral 7a
przewodniczący klas 4 – Oskar Jarzębowski 4b
przewodniczący klas 5 – Cezary Kuna 5e
przewodnicząca klas 6 – Karolina Stanisławska 6b
przewodnicząca klas 7 – Agnieszka Murzacz 7a

Światowy Dzień Godności jest obchodzony co roku w trzecią środę października. Począwszy od tego dnia aż do końca listopada szkoły na całym świecie organizują specjalne zajęcia, dzięki którym uczniowie uczą się, jak własnymi słowami określić, czym dla nich jest „godność”. Tematem przewodnim obchodów „Dnia godności’ w Polsce w roku szkolnym 2017/2018 jest problem hejtu i mowy nienawiści , które ściśle wiążą się z kwestią godności człowieka.
Aby włączyć się w obchody Światowego Dnia Godności Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę mającą na celu uwrażliwienie wszystkich uczniów na problem hejtu pojawiający się w intrenecie, mediach jak i codziennym życiu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treściami umieszczonymi na gazetce SU na korytarzu, na II piętrze.

Samorząd Uczniowski

§1

Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia powołuje Samorząd Uczniowski w wyniku demokratycznych wyborów.

§2

Kadencja Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia trwa 5 lat z możliwością jej przedłużenia.

Wybory Rzecznika Praw Ucznia

1. Rzecznika Praw Ucznia powołuje spośród pracowników szkoły Dyrektor na wniosek Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.
2. Rzecznik Praw Ucznia wybierany jest przez społeczność uczniowską w wyborach:
a) tajnych - każdy ma prawo do tajności swojego wyboru;

20171006 100314Uśmiech wzmacnia odporność, poprawia koncentrację, odstresowuje i jak wiadomo zbliża do siebie ludzi dlatego też 6 października 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Święto to jest obchodzone w każdy pierwszy piątek października już od 1999 roku a pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. 

20171002 103201Jak co roku pod koniec września w naszej szkole ruszyła kilkudniowa kampania wyborcza. W wyniku przeprowadzonego 2 października br. głosowania Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Kacper Gruszczyk – Butryński - uczeń klasy 7a Podczas ,,finałowej rundy'' Kacper zmierzył się z Zuzanną Kulik (klasa 6d) i Oskarem Jarzebowskim (klasa 4b).
Gratulujemy, życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w działaniu. :)

Opiekunowie SU

20171002 144106W dniach 18.09 – 28.09 w naszej szkole trwał tydzień pod hasłem praw i obowiązków uczniów. Między innymi w trakcie tego tygodnia na godzinach wychowawczych klasy tworzyły plakaty na podane tematy dotyczące praw i obowiązków uczniów naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia efektów ich pracy. 

dzien chlopakaZ okazji Dnia Chłopaka moc gorących życzeń, samych piątek i szóstek w szkole, uśmiechu od ucha do ucha oraz powodzenia w pokonywaniu codziennych przeszkód wszystkim chłopcom z naszej szkoły życzą wszystkie dziewczynki oraz opiekunowie SU.

Rozwijanie aktywności i samorządności jest jedną z ważniejszych spraw w procesie wychowania. To przez takie działania rozbudza się inicjatywę uczniów, ich samodzielność. Dlatego na terenie naszej szkoły działa Samorząd Uczniowski.

L1140675W naszej szkole wybrany jest Samorząd Uczniowski Klas I-III, który współdziała z Samorządem Klas Starszych. Uczniowie współpracują z nauczycielami, rodzicami oraz rówieśnikami. Podejmują dodatkowe obowiązki. Włączają się w organizację uroczystości, apeli, konkursów, zbiórek i przeprowadzanie akcji charytatywnych. Uczą się odpowiedzialności, samooceny i samokontroli.

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin