W dniach 20-31 maja w naszej Szkole odbędzie się kampania edukacyjna „Rowerowa Wiosna”, która promuje zdrowy tryb życia wśród uczniów szkół podstawowych, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, zwłaszcza na rowerze.
Zasady kampanii są proste, a zabawa trwa od 20 do 31 maja 2019. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły w maju na rowerze, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje każdego dnia dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowej Wiosny. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii nagrody rzeczowe dla aktywnych uczniów i uczennic oraz dla klas. Rowery i hulajnogi należy przypinać na parkingu rowerowym zaś rolki należy przechować w worku i pozostawić w szatni (w boksie).
Po zakończeniu kampanii dwie najbardziej rowerowe szkoły (w kategorii szkoła mała i szkoła duża) wygrają parkingi rowerowe, ufundowane przez sponsora - LPEC SA. Dla najlepszych klas przewidziano grupowe wyjścia do obiektów sportowych i instytucji kulturalnych. Najlepsi uczniowie oraz uczennice otrzymają nagrody indywidualne – plecaki sportowe.

Kto może wziąć udział?
Głównym odbiorcą akcji są szkoły podstawowe i uczniowie/uczennice z klas 4-8, ale także nauczyciele, pracownicy szkoły.
Główne cele:
-Zachęcenie dzieci i młodzieży do jazdy rowerem oraz regularnego dojeżdżania nim do szkoły, w tym jako dawka codziennego ruchu poprawiająca zdrowie i zwiększająca odporność na choroby;
-Nauka bezpiecznych zachowań na drodze poprzez regularne poruszanie się na rowerze i ćwiczenie umiejętności jazdy;
-Kształtowanie postaw ekologicznych, rozumienie roli i znaczenia roweru jako przyjaznego dla otoczenia środka transportu;

Każdy z uczestników „Rowerowej Wiosny” otrzyma:
-informator o zasadach akcji, korzyściach z jazdy rowerem, przygotowaniu do jazdy rowerem,
-dzienniczek dla każdego ucznia i uczennicy, z miejscem na naklejki na każdy dzień,
-małe naklejki do wklejania na plakaty dla szkół i do dzienniczków uczniów,
- film promujący kampanię „Rowerowa Wiosna” (dla szkoły)

16 czerwca (niedziela) – zapraszamy serdecznie na ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie Kampanii. Spotykamy się na Placu Litewskim skąd rowerami pojedziemy nad Zalew Zemborzycki (Słoneczny Wrotków). W trakcie „EkoPikniku” wręczone zostaną główne nagrody dla najbardziej aktywnych szkół.
Wręczenie nagród indywidualnych oraz pozostałych nagród grupowych dla najaktywniejszych klas odbędzie się podczas apeli w szkołach.
Organizatorem akcji jest Towarzystwo dla Natury i Człowieka we współpracy z Urzędem Miasta Lublin w ramach programu „Loverowy Lublin”.

Hanna Głos, Katarzyna Pruchniak, Magdalena Mordel

https://youtu.be/HxW8LoKw5TQ  - filmik promocyjny o kampanii "Rowerowa Wiosna"

https://ibb.co/891j6LS - informator dla rodziców - część I

https://ibb.co/2WgQRBm - informator dla rodziców - część II

https://ibb.co/Fsdg20h - dzienniczek dla uczniów

https://ibb.co/rGHtPh8  - dzienniczek dla uczniów  

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin