Sukcesy 2017/2018

410A0331Uczennica klasy 7a – Natalia Bajwoluk zdobyła I miejsce w Wojewódzkim, Archidiecezjalnym konkursie „Pielgrzymi szlak Jana Pawła II – druga pielgrzymka do Ojczyzny”. Konkurs odbył się 24 kwietnia 2018 r, pod patronatem Pani Kurator Teresy Misiuk oraz Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 6 czerwca 2018 r w Szkole Podstawowej nr 51. Natalii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

image000001Uczennica klasy 2b Wiktoria Kryń zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moje miasto dawniej i dziś”- kontrasty pod honorowym patronatem Pana prof. Przemysława Czarnka Wojewody Lubelskiego i Pani Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 im. T. Kościuszki w Lublinie. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w dniu 09. 06. 2018r. na Festynie Rodzinnym przed SP 14, gdzie zostały zaprezentowane nagrodzone prace. 

IMG 20180609 102829 smallJeśli ludzie nie wierzą, że matematyka jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie.
John von Neumann
W bieżącym roku szkolnym uczniowie brali udział w następujących konkursach matematycznych:
1) Matematyczny Konkurs przedmiotowy dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowany przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018 - finalistą został Maciej Wójcik z klasy 6b.

Jakub I miejsce w konkursieUczeń klasy 7b Jakub Techmański zdobył I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „NAUCZYCIELE TAJNEGO NAUCZANIA W WALCE O NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI”, w kategorii: szkoły podstawowe, zorganizowanym przez XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie. Uczestnicy mieli przygotować prezentację multimedialną na temat 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości z uwzględnieniem działalności nauczycieli tajnego nauczania. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, połączone z prezentacją nagrodzonych prac, odbyło się na dnia 6 czerwca 2018 r. Jakub przygotował pracę pod kierunkiem p. Iwony Cudak.

20180522 153621W tym roku szkolnym uczniowie klas I-III ponownie wzięli udział w międzyszkolnych konkursach przygotowanych przez lubelskich doradców metodycznych. Były to: Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla klas I "Lublin - moja mała Ojczyzna", Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla klas II "Spotkanie z lekturą", Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas III "Ortografia bez tajemnic", Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas III "Myśląca głowa". Reprezentanci naszej szkoły osiągnęli wspaniałe wyniki. Wszystkim serdecznie gratulujemy. 

1. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla klas I "Lublin - moja mała Ojczyzna"
Krzysztof Godula, klasa 1c, SP nr 2 - I miejsce 
Natalia Kunc, klasa 1a, SP nr 2 - II miejsce 

DSC 008819 maja 2018 roku odbył się finał i podsumowanie XVIII edycji konkursu „Jestem Bezpieczny” organizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Konkurs składał się z poszczególnych etapów: eliminacji szkolnych i gminnych, podczas których uczniowie rozwiązywali testy. Celem tych konkurencji było sprawdzenie poziomu wiedzy członków drużyny w zakresie obszaru tematycznego omawianego podczas spotkań z uczniami.

20180518 115637Uczennice klasy 5 b w składzie: Alicja Krasoń, Emilia Ożga, Amelia Rola, Wiktoria Skiba i Alicja Zalewska wzięły udział w I Wojewódzkim Konkursie Tanecznym i zdobyły III miejsce. Konkurs odbył się w dniu 18.05.2018 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Lublinie.

Uczniowie, którzy uzyskali tytuł finalisty wojewódzkich konkursów przedmiotowych:

matematycznego: Wójcik Maciej kl. 6b, polonistycznego: Kufel Justyna kl. 6b, Stanisławska Karolina kl. 6b, historycznego: Małek Jan kl. 7a, Rogala Aleksander kl. 7a

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

DSCF556210 maja 2018 dwie uczennice (Zuzanna Kulik z kl. 6d i Natalia Wierzchoń zkl. 6b) oraz trzech uczniów (Kacper Gruszczyk-Butryński z kl. 7a, Szymon Pawelec z kl. 7c i Alan Turski z kl 6a) wzięli udział w kolejnych etapach konkursu English Big Test, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie.

WP 20180511 11 55 16 Pro LIUczennica kl. VI c Maria Pawłowska zdobyła II miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie "Ekologia w moim domu" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Lublinie.

DSC03222Sukces plastyczny - wyróżnienia z nagrodami: Ogólnopolski Konkurs Literacko- Plastyczny "Dom, który kocham. Piórkiem i pędzlem", podsumowanie w SP Nałęczów.

Z rąk burmistrza nagrody otrzymali:
1. Karolina Sadowska VII a

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin