Sukcesy uczniów

W IX Wojewódzkim Konkursie Literackim organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie tytuł laureata otrzymały trzy uczennice naszej szkoły:

Adrianna Bryda (V a) w kategorii proza

Julia Jasińska (V a) w kategorii proza

Wiktoria Żejmo (V a) w kategorii poezja

Uczennice miały za zadanie napisać pracę na temat: Marzenia szkołą wyobraźni. Fragmenty będzie można przeczytać na łamach najbliższego numeru gazetki „Dwójka”.

Agnieszka Rosochacka - Wójtowicz

Sukcesy plastyczne uczniów kl. IV- VI pracujących w roku szkolnym 2011/2012 pod kierunkiem nauczyciela plastyki Grażyny Nóżki.

Dnia 21 czerwca 2012r. odbyła się uroczystość wręczenia przez Prezydenta Lublina - Krzysztofa Żuka nagród i podziękowań laureatom konkursów przedmiotowych i artystycznych oraz ich opiekunom. Uroczystość odbyła się w siedzibie Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II przy ul. Józefa Elsnera 5 w Lublinie.

Wszystkim naszym laureatom, ich rodzicom oraz nauczycielom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

 

Mateusz Dzieciuch, uczeń kl. VI d zajął  I miejsce w konkursie pt. „ Zrozumieć zwierzęta – Nasze polskie gady i płazy” zorganizowanym przez Fundację Epicrates i Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin. Na zdjęciu Mateusz ze swoim nauczycielem przyrody i wychowawcą p. Krystyną Wycichowską.

 

Konkurs organizowany był przez Centrum Edukacji Szkolnej. Uczniowie pisali test składający się z 26 pytań z zakresu: plemion zamieszkujących tereny dzisiejszej Polski, monarchii wczesnopiastowskiej, panowania Bolesława Krzywoustego i rozbicia dzielnicowego, państw sąsiadujących z Polską Piastów, kościół, kultura, ludność i terytorium Polski Piastów.

 

15 maja 2012r. 31 uczniów z klas I reprezentowało Naszą Szkołę w konkursie z języka angielskiego. Pokonaliśmy wiele szkół z całej Polski. Zdobyliśmy 5 miejsce! Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Emilia Kruszewska

Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie,  z wielką chęcią i zapałem uczestniczą w zajęciach SKS-u z piłki siatkowej. Dyscyplina ta jest bardzo lubiana przez uczniów, a umiejętności gry siatkarskiej z roku na rok rosną. Stąd też sukcesy naszych podopiecznych:

1. Wyjście z grupy dziewcząt, awans do ćwierćfinałów ( "4") - w Igrzyskach Miasta Lublin 2011/2012
2. Półfinał chłopców ("4") - zajęcie czwartego miejsca - Igrzyska Miasta Lublin 2011/2012

 

Międzyszkolny Konkurs „LUBLIN MOJA MAŁA OJCZYZNA” DLA KLAS III

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Wiosenny bukiet " dla klas 1

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Ortografia bez tajemnic" dla klas II i III

Międzyszkolny Konkurs Rozumienia Czytelniczego tekstu "Rozumiem co czytam" dla klas III

30 maja 2012 (środa) odbyło się wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego FOX. Uroczystość miała miejsce w przepięknie odrestaurowanym Teatrze Starym na Starym  Mieście  w Lublinie. Z naszej szkoły sześciu uczniów uzyskało ocenę „dobry” i „bardzo dobry” więc odebrało dyplomy i nagrody książkowe lub rzeczowe.

Przemysław Gosik zajął III miejsce w klasyfikacji generalnej oraz I miejsce w konkurencji: Eksponat w finale XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego”.

23 maja 2012 roku do Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych.

Celem uroczystej gali było uhonorowanie 616 laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2011/2012 i podziękowanie nauczycielom oraz dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami.

Dyplomy i nagrody wręczył im Krzysztof Babisz, Lubelski Kurator Oświaty.

 

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin