Konkursy 2018/2019

64413869 423885338341010 6312015643373731840 nLaureaci:
w kategorii klas I-III:
Anna Krzaczek ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Lublinie pod kierunkiem p. Elżbiety Skóry
w kategorii klas IV-VI:
Natalia Józefaciuk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie pod kierunkiem p. Agnieszki Mędrek

20190610 160933Dnia 10 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Pastelowe inspiracje", na który przybyło 47 uczniów z 11 lubelskich szkół pod opieką swoich wychowawców i rodziców. Uczestnicy konkursu, drogą losowania, wybrali jeden temat spośród dziesięciu przygotowanych. Temat tegorocznego konkursu brzmiał "WAKACJE NA BEZLUDNEJ WYSPIE". Młodzi artyści mieli 60 minut na samodzielne wykonanie pracy formatu A3 pastelami olejnymi oraz suchymi.

ortografiaPod koniec maja odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich. Uczestnicy wykazali się wysoką umiejętnością stosowania poznanych zasad ortograficznych. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

palmaW dniu 2 kwietnia 2019 r. w Świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lublinie rozstrzygnięty został XVII Międzyszkolny Konkurs Palm, Pisanek i Stroików Wielkanocnych, na który nadesłano prace dziecięce z 11 lubelskich świetlic szkolnych wykonane własnoręcznie przez dzieci według ich oryginalnych pomysłów.

450 unia lubHONOROWY PATRONAT:
Dr Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin
Danuta Giletycz – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie

ORGANIZATORZY: mgr Ewa Warowna, inż. Katarzyna Pruchniak

Pliki do pobrania >>>

grimmOrganizator: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lublinie

Magdalena Kandulska

ADRESACI KONKURSU - uczniowie klas I- VIII szkół podstawowych w następujących kategoriach:
- I grupa – klasy I-III
- II grupa klasy IV- VIII

wielkOrganizatorzy: mgr inż. Agnieszka Mędrek
                         mgr Sylwia Nowak
Konkurs adresowany jest do uczniów kl. IV-VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie. Prace należy składać do 5.04.2019r.

100leciePATRONAT HONOROWY - DYREKTOR SZKOŁY - PANI DANUTA GILETYCZ
Uczestnikami konkursu są uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr. 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, którzy przyniosą we wskazanym terminie zgłoszenie udziału w szkolnym konkursie plastycznym.

Regulamin i załączniki do pobrania >

palmaHonorowy patronat: mgr Danuta Giletycz – Dyrektor SP Nr 2 w Lublinie
Organizator: mgr Małgorzata Mizińska-Pietroń
Prace należy składać do dnia 3 kwietnia 2019 r.
Pliki do pobrania

Komisja konkursowa dokonała w dniu 1 marca 2019 r. oceny 80 prac nadesłanych na konkurs z 12 lubelskich świetlic szkolnych. Prace podzielone zostały na 3 kategorie wiekowe i poddane szczegółowej analizie pod względem wykorzystania nowatorskich technik plastycznych, estetyki wykonania oraz skali trudności.

Termin składania prac: 08.03.2019 r. (piątek) w bibliotece szkolnej

Honorowy patronat: Danuta Giletycz – dyrektor SP nr 2 w Lublinie
Organizator: Małgorzata Mizińska-Pietroń,
Uczestnicy: Konkurs skierowany jest do wychowanków i nauczycieli świetlic miasta Lublina.

W grudniu 2018 r. uczniowie klas IV- VIII sprawdzali znajomość zasad ortograficznych oraz umiejętność ich praktycznego zastosowania podczas pisania testu oraz dyktanda. Wyniki z obu tych form pozwoliły wyłonić mistrzów ortografii na poziomach klas. Oto oni:

Decyzją organizatorów do VI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej zakwalifikowały się dwie piosenki:
• “The Winner takes it all”- wykonany przez Klaudię Boras z kl.7b
• “Imagine”- wykonany przez Wiktorię Adamską z kl.6e i Szymona Barszcza z kl. 6b
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w etapie szkolnym i trzymamy kciuki za dobre występy w sobotę 26 stycznia 2019 podczas etapu wojewódzkiego.

Anna Borek, Barbara Jakubiec, Małgorzata Kuśmirek

W dniu 04.01.2019 r. obejrzała 31 prac nadesłanych na konkurs z 6 lubelskich świetlic szkolnych. Prace podzielone zostały na 3 kategorie wiekowe: klasy I, klasy II, klasy III. Komisja poddała je szczegółowej analizie pod względem wykorzystania ciekawych i różnorodnych technik plastycznych, estetyki wykonania, skali trudności oraz zgodności z tematem. 

pszczolkaSerdecznie zapraszamy do udziału w I Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Spelling Bee”, który odbędzie się 16 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie.
Organizatorki: Sylwia Tomczak, Anna Borek, Pliki do pobrania (regulamin, karta zgłoszenia)

wyniki bombkaW piątek 21.12.2018 w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, Zgłoszone bombki były oryginalne, ciekawe, wykonane z różnego rodzaju materiału i nawiązywały do tradycji Bożego Narodzenia. Decyzja nie należała do najłatwiejszych, ponieważ wszystkie bombki były niepowtarzalne. Oceniając bombki braliśmy pod uwagę przede wszystkim pomysł, oryginalność, ale także estetykę i samodzielność wykonania. Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i ciekawe pomysły. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

aniolHonorowy patronat: Danuta Giletycz – Dyrektor SP nr 2 w Lublinie
Organizatorzy: Dorota Kołsut
Ewa Fijałkowska
Regulamin do pobrania

CIMG2048W dniu 23 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie odbył się III Międzyszkolny Konkurs Logopedyczno-Recytatorski „Wierszyki ćwiczące języki”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III lubelskich szkół podstawowych, przygotowani przez logopedów, wychowawców klas oraz rodziców.

bombkiHonorowy patronat: mgr Danuta Giletycz – dyrektor SP 2
Organizatorzy: mgr inż. Agnieszka Mędrek
mgr Sylwia Nowak

Konkurs adresowany jest do uczniów kl. IV-VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie.

Komisja konkursowa w dniu 16 listopada 2018 r. obejrzała ponad 50 prac nadesłanych na konkurs z 7 lubelskich świetlic szkolnych. Prace podzielone zostały na 3 kategorie wiekowe: klasy I, klasy II, klasy III. Komisja poddała je szczegółowej analizie pod względem wykorzystania ciekawych i różnorodnych technik plastycznych, estetyki wykonania, skali trudności oraz zgodności z tematem. 

Termin: 22 - 30  listopada 2018 r.

Adresaci: uczniowie klas IV- VI oraz klas VII-VIII (dwa odrębne testy)

zebraW dniu 6 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Literacki „PRZYJAZNA ZEBRA - BEZPIECZEŃSTWO DZIECI w RUCHU DROGOWYM”. 

Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone w dniu 17 listopada 2018 r. o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie. Prace nagrodzone zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XV Wojewódzkim Konkursie Literackim organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury  w Lublinie pod hasłem „Pytania o drogę poznania”. Uczestnicy konkursu nadsyłają po dwa wiersze lub opowiadanie do 3 stron maszynopisu ( czcionka nie mniejsza niż 12 pkt) dotąd niepublikowane i nienagradzane w innych konkursach. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele języka polskiego. Termin składania prac - 26.11.2018r.

zebraW dniu 19 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie odbył się Szkolny Konkurs Plastyczno- Literacki „PRZYJAZNA ZEBRA” poświęcony bezpieczeństwu dzieci w ruchu drogowym. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III przygotowani przez wychowawców klas oraz wychowawców świetlicy szkolnej.

PatriotestW roku szkolnym 2018/2019 Ogólnopolskie Centrum Edukacji organizuje Patriotest 1918-2018. Celem konkursu jest promowanie patriotyzmu oraz wiedzy na temat odrodzenia się państwa polskiego wśród uczniów oraz zwiększenie ich świadomości historycznej. PATRIOTEST skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Zostanie przeprowadzony 12 listopada 2018 r.

Z okazji stulecia niepodległości zachęcamy Was do udziału w konkursie literackim, w którym należy napisać pracę ukazującą patriotyzm współczesnych Polaków. Jak dzisiaj wyrażamy naszą miłość do Ojczyzny?
W jaki sposób można być dobrym Polakiem?

koraleHonorowy patronat: Danuta Giletycz – Dyrektor SP nr 2 w Lublinie
Organizatorzy: Dorota Kołsut, Ewa Fijałkowska

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klasy I; uczniowie klasy II i uczniowie klasy III.
Prace należy składać do dnia 9 listopada 2018 r. w sali B świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lublinie, ul. A. Mickiewicza 24; tel. 81 744 03 22. 

stop przemoc

I MIEJSCE- ZOFIA ORŁOWSKA z SP nr 27 w LUBLINIE - pod kierunkiem p. W. Stoczkowskiego
II MIEJSCE- KAROLINA DUL z SP nr 21 w LUBLINIE - pod kierunkiem p. I. Sumorek
III MIEJSCE- KACPER PRUCHNIAK z SP nr 14 w LUBLINIE - pod kierunkiem p. K. Teterycz-Iwanickiej
Wyróżnienie- SZYMON BARSZCZ z SP nr 2 w LUBLINIE- pod kierunkiem p. K. Pruchniak

W roku szkolnym 2018/2019 organizowana jest XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1948. W walce o wolną Polskę”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej (kl. IV-VIII), gimnazjów i uczniów dotychczasowych gimnazjów oraz branżowych szkół I stopnia i oddziałów zasadniczych szkół zawodowych, szczególnie zainteresowanych historią wojskowości.

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin