Promowanie zdrowego trybu życia i komunikacji rowerowej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, to główny cel kampanii "Rowerowy Maj".
Urząd Miasta Lublin, Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Porozumienie Rowerowe serdecznie zapraszają do udziału w kampanii "Rowerowy Maj 2016".

Zasady kampanii są bardzo proste, a zabawa trwa przez cały miesiąc - od 4 do 31 maja.
Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowego Maja. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii atrakcyjne nagrody.
Zasady kampanii oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczniami. W trakcie kampanii wyłoniona zostanie:
• najbardziej „rowerowa” szkoła
• najbardziej „rowerowa” klasa w danej szkole
• najbardziej „rowerowy” uczeń.

Najbardziej rowerowa szkoła w Lublinie otrzyma w tym roku zadaszony parking rowerowy. Najlepsze klasy, w każdej ze szkół – otrzymają grupowe wejściówki do centrów nauki lub rozrywki, ufundowane przez partnerów kampanii, a najbardziej aktywni uczniowie nagrody niespodzianki – akcesoria rowerowe.
Każdy uczeń, który choć raz przyjedzie w trakcie Kampanii rowerem do szkoły - otrzyma drobny upominek.
Prezydent Lublina ufundował też nagrodę specjalną w postaci wycieczki do miasta partnerskiego Munster w Niemczech dla kilku uczniów wraz z opiekunami.
W tym roku Rowerowy Maj jest organizowany w 9 miastach, m.in Gdańsk, Warszawa, Wrocław, Lublin i Zamość. W Lublinie kampania odbędzie się po raz pierwszy w 30 szkołach podstawowych i gimnazjach.
Całość Kampanii jest elementem miejskich obchodów 25-lecia partnerstwa miast Lublin i Munster i z tej okazji nagrody zwycięzcom zostaną wręczone podczas uroczystości 4 czerwca.

Wszyscy zainteresowani uczniowie biorący udział w Kampanii Rowerowy Maj mogą również przystąpić do Konkursu wiedzy "Wszystko o Münster". Zsumowane wyniki z Konkursu oraz Kampanii Rowerowy Maj pozwolą wyłonić sześciu laureatów nagrody specjalnej ufundowanej przez Prezydenta Miasta Lublin - wycieczki do Münster.

Wszelkie informacje można uzyskać u koordynatora Kampanii Rowerowy Maj p. Jolanty Jurkowskiej – nauczyciel zajęć technicznych

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin