Grupa Różańcowo-Misyjna

20191215 111953 4Przedświąteczne niedziele już tradycyjnie upływają Grupie Różańcowo – Misyjnej na prowadzeniu kiermaszu na rzecz Misji. Świąteczne pierniki, stroiki, anioły, bombki, i inne ozdoby wykonane przez uczniów naszej szkoły, jak zwykle cieszyły się zainteresowaniem i zostały zakupione przez mieszkańców parafii M.B.Fatimskiej. Tegoroczny kiermasz „zasiliła” obecność studentów z Wolontariatu Misyjnego Salwator, którzy wraz z nami zbierali ofiary na pomoc Misjom. 

20191123 09350523 listopada, w sobotę, Grupa Różańcowo-Misyjna gościła studentów z Wolontariatu Misyjnego Salwator (WMS). Wolontariusze podzielili się z nami swoim doświadczeniem wyjazdów na Misje i pełnionej tam posługi. Śpiew i taniec w afrykańskich rytmach, samodzielne wykonanie misyjnych bransoletek, zabawy, rozmowy (przy herbacie i własnoręcznie upieczonych przez nasze dziewczyny ciasteczkach) wzbogaciły każdego z uczestników tego spotkania.

IMG 20191019 102838232TYDZIEŃ MISYJNY - W ODPOWIEDZI NA APEL PAPIEŻA FRANCISZKA - SOBOTA 19.10.2019

IMG 20190921 100704991POWAKACYJNE SPOTKANIE U SIÓSTR KARMELITANEK DZIECIĄTKA JEZUS - sobota, 21 września.

IMG 20190608 085420688W sobotę, 8 czerwca, w podlubelskim Pliszczynie odbył się V Kongres Misyjny Archidiecezji Lubelskiej, pod hasłem „Duch Święty posyła nas”. Kongres był podsumowaniem pracy, jaką na rzecz Misji podejmują grupy misyjne w naszej Archidiecezji. Naszą szkołę reprezentowała Grupa Różańcowo – Misyjna. Po prezentacji grup rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika, z udziałem licznych misjonarzy posługujących na różnych kontynentach.

P4070494W niedzielę 7 kwietnia, w kościele M.B.Fatimskiej, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wystąpili w przedstawieniu „Liczę na Ciebie Ojcze”, poświęconym Janowi Pawłowi II.14 rocznica odejścia do Nieba, to okazja do wspomnienia życia i drogi do Świętości naszego Wielkiego Rodaka, ale również do refleksji nad bogactwem przesłania, które nam pozostawił. Uczniowie klasy 6b oraz 6a, 6d,6e, 7a, 7b, 7c i 7d, w scenerii kościoła, klimacie modlitwy, przed licznie zebranymi rodzinami, podobnie jak wcześniej w szkole, starali się ukazać piękne świadectwo życia Świętego Jana Pawła II.

P40504672 kwietnia minęło 14 lat od śmierci naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Klasa 6 b oraz dziewczęta z Chóru szkolnego, Grupy Różańcowo-Misyjnej i przedstawiciele Ministrantów, pod opieką p. Małgorzaty Matras-Kuśmirek i p. Katarzyny Piaseckiej, przygotowali przedstawienie poświęcone Papieżowi Polakowi. „Liczę na Ciebie Ojcze” to tytuł przedstawienia, ukazującego drogę do świętości Karola Wojtyły. Historia życia, środowisko rodzinne i szkolne, wzrastanie w przyjaźni z Chrystusem i Jego Matką, piękne relacje z ludźmi, jasna i pewna hierarchia wartości oparta na Wartości Najwyższej – Bogu, kształtowały przyszłego Papieża.

IMG 20181227 145251464 HDR27 grudnia, Grupa Różańcowo-Misyjna oraz przedstawiciele Ministrantów, odwiedzała mieszkańców parafii M.B.Fatimskiej, kolędując na rzecz Misji. Jest to coroczna akcja Papieskich Dzieł Misyjnych, która łączy podtrzymywanie tradycji kolędowania ze zbieraniem ofiar dla potrzebujących krajów. W tym roku zbierane ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom w Rwandzie i Burundi. Bieda, niedożywienie, bezdomność wielu dzieci to tylko niektóre z problemów, którym próbują zaradzić misjonarze. Kolędowanie misyjne to nie tylko zbieranie ofiar materialnych, ale również włożony wysiłek, trud, zmęczenie, nie zawsze dobra pogoda – w tym roku chodziliśmy w uciążliwym deszczu…

IMG 20181216 11292886016 grudnia, w trzecią niedzielę Adwentu zwaną niedzielą radości, Grupa Różańcowo – Misyjna prowadziła kiermasz ozdób i pierników świątecznych. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na pomoc dzieciom w Rwandzie i Burundii. Mimo niesprzyjających warunków – padający śnieg i zimny wiatr, które utrudniały nieco sprzedaż – humory dopisywały, a życzliwi mieszkańcy parafii M.B.Fatimskiej zakupili przygotowane rzeczy.

IMG 20181110 09221523510 listopada, w przeddzień 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Grupa Różańcowo-Misyjna świętowała to wielkie wydarzenie już podczas sobotniego spotkania. Refleksji i modlitwie towarzyszyła radość i zabawa oraz tort, specjalnie przygotowany na tę okazję.
Wcześniej Grupa odwiedziła cmentarz przy ul. Lipowej, aby modlitwą i zapalonymi zniczami podziękować żołnierzom walczącym o wolność Polski. Nasza troska o Ojczyznę to nie tylko czas wielkiej rocznicy. Codzienną modlitwą, zaangażowaniem we własny rozwój, w poznawanie naszych tradycji religijno-patriotycznych, pielgrzymowanie do Sanktuariów – miejsc szczególnie związanych z historią Polski, poprzez podejmowanie dzieł pomocy potrzebującym oraz przygotowywanie uroczystości i przedstawień Bożonarodzeniowych oraz poświęconych Świętemu Janowi Pawłowi II, staramy się iść drogą wyznaczoną przez tego Wielkiego Polaka.

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin