Biblioteka

PROCEDURY PRZYJMOWANIA PODRĘCZNIKÓW:
1. Podręczniki będą przyjmowane według niżej podanego harmonogramu w ściśle wyznaczo-nych dniach i godzinach:
16.06.2020r. - wtorek: godz.8.00 - kl. 8a, 8b
godz.8.20 - kl. 8c, 8d.
22.06.2020r. - poniedziałek - godz. 7.00 - 17.00 - klasy: 6, 7
23.06.2020r. - wtorek - godz. 7.00 - 17.00 - klasy: 4, 5
24.06.2020r. - środa - godz. 7.00 - 17.00 - klasy: 1, 2, 3.

 

NAUCZYCIELE BIBLIOTEKI:

mgr Beata Góra
mgr Marta Król

  • bajki
  • biblio1
  • biblio2
  • biblio3
  • biblio3a
  • biblio5
  • biblio5
  • rodzina_z_ksiazka

 

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

 

Poniedziałek 7.30- 16.00

Wtorek 7.30 - 16.00

Środa 7.30 - 16.00

Czwartek 7.30 - 16.00

Piątek 7.30 - 16.00

 

 

CHCESZ MIEĆ NOWĄ LEKTURĘ

- ZBIERAJ MAKULATURĘ!

Biblioteka szkolna prowadzi zbiórkę makulatury. Z uzyskanych środków będziemy kupować nowe książki do biblioteki.

Najbardziej aktywnych "zbieraczy" czekają  atrakcyjne nagrody.

30 maja ruszyła XIX Ogólnopolska akcja "Cała Polska czyta dzieciom". Jest to rok wyjątkowy, więc i kampania jest wyjątkowa, bo w wersji online. Zachęcam do oglądania i korzystania.
 
M. Król  

FILMOWE EKRANIZACJE LEKTUR SZLONYCHDrodzy Czytelnicy!
Filmowe ekranizacje lektur szkolnych to już osobny rozdział w historii kinematografii. Wraz z rozwojem kina twórcy sięgali po sprawdzone, najlepsze historie, stworzone przez wybitnych pisarzy i poetów. W zamyśle tworzone były jako uzupełnienie do odbioru znakomitych dzieł literackich, dziś niekiedy są również zastępstwem dla samej literatury. Lektury szkolne to szczególny rodzaj filmu, który zmienia spojrzenie na literaturę. Wizualizuje to, co spisali najlepsi prozaicy, dramaturdzy czy poeci. Na stronie internetowej znajdziecie pakiet lektur szkolnych. Oto link: https://vod.pl/lektury-szkolne
Miłego oglądania!

Beata Góra
(25.05 - 29.05.2020r.)

mama zDrodzy Czytelnicy!
Dzień Matki podobno po raz pierwszy w Polsce świętowano równo sto lat temu – 26 maja 1914 r. w Krakowie. Choć w tym dniu święto obchodzone jest tylko w Polsce, to Dzień Matki jest świętem kosmopolitycznym. Doświadczenie macierzyństwa nie zna granic przestrzennych, czasowych, czy gatunkowych. Dzień Matki, to święto wyjątkowe, podczas którego doceniamy mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, ich troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. Każda mama w takim dniu powinna poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Do prezentu dla mamy możesz dodać wyjątkową dedykację. Tu znajdziesz najpiękniejsze cytaty o mamie: https://joannapachla.com/kultura/cytaty-o-mamie/

Beata Góra
(25.05 - 29.05. 2020r.)

Nawiązując do Tygodnia Bibliotek,który obchodziliśmy w zeszłym tygodniu, zapraszamy w podróż po najpiękniejszych bibliotekach świata.

https://biteable.com/watch/biblioteki-2541605?fbclid=IwAR1LVJh26IPqYLXMVDHv7acVuOkf7V20Q0qJt0hupy4GM_9be3LtFacFnfM

M. Król, B.Góra

18 maja 2020r. obchodzimy 100 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II. Z tej okazji prezentujemy film z serii "Aureola - od Stanisława do Karola"
Podgląd filmu YouTube Św. Jan Paweł II - film z serii "Aureola - od Stanisława do Karola"
Św. Jan Paweł II - film z serii "Aureola - od Stanisława do Karola"

M. Król, B. Góra

3zW dobie supernowoczesnych komputerów przedstawiamy Wam najnowo-cześniejszy wynalazek, który przybywa do nas wprost z przyszłości - to KSIĄŻKA. Nie wymaga baterii, nie zużywa energii elektrycznej, nie posiada żadnych tradycyjnych układów elektronicznych. Jest ekologiczna i ekono-miczna. Wystarczy ją otworzyć i natychmiast gotowa do pracy. Nie wymaga systemu operacyjnego, nie trzeba jej aktualizować, nigdy się nie zawiesza. Jest lekka (waży mniej niż najlżejsze laptopy), a jednocześnie bardzo trwała. Można z niej korzystać w pomieszczeniach oraz na świeżym powietrzu. Nie zniszczy się, jeśli zachowamy odrobinę staranności przy jej obsłudze.

2zZapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do wykonania zakładki do książki. Praca może być zrobiona dowolną techniką (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane itp.). Kształt zakładki także dowolny. Mogą być użyte dowolne materiały.
Wykonaną pracę możecie sfotografować i przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zachować w teczce. Po naszym powrocie do szkoły wszystkie Wasze prace pojawią się na wystawie. Za wykonaną pracę otrzymacie dodatkowo ocenę z plastyki. Życzymy dobrej i twórczej zabawy!

Beata Góra, Agnieszka Mędrek, Marta Król

1zDrodzy Czytelnicy!
Dziękując Wam za udział w konkursach informujemy, że są one nadal aktualne! Czekamy na kolejne Wasze prace plastyczne lub recenzje na temat przeczytanej książki z domowej biblioteczki. Odpowiadając na Wasze pytania informujemy, że uczniowie klas V, VI, VIII, VIII mogą także wykonać rysunek o swojej ulubionej książce. Będzie to plastyczna forma recenzji. Wykonane prace przesyłajcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zachowajcie w teczce. Każda praca otrzyma dodatkową ocenę z plastyki. Zostańcie w domu z dobrą lekturą.

Beata Góra, Agnieszka Mędrek, Marta Król

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin