Biblioteka

 

NAUCZYCIELE BIBLIOTEKI:

mgr Beata Góra
mgr Marta Król

  • bajki
  • biblio1
  • biblio2
  • biblio3
  • biblio3a
  • biblio5
  • biblio5
  • rodzina_z_ksiazka

 

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

 

Poniedziałek 7.30- 16.00

Wtorek 7.30 - 16.00

Środa 7.30 - 16.00

Czwartek 7.30 - 16.00

Piątek 7.30 - 16.00

bajkiZ okazji Międzynarodowego Dnia Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy uczniów klas 1 - 8 do udziału w akcji „Moja ulubiona książka ze szkolnej biblioteki”. Zachęcamy wszystkich uczniów do przygotowania rysunków na temat przeczytanej książki. Prace należy składać w bibliotece. Proszę pamiętać o podaniu tytułu i autora książki. Celem akcji jest popularyzowanie twórczości literackiej, propagowanie idei czytania, pobudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej dzieci. Uczestnicy konkursu zostaną docenieni. Zapraszamy do udziału w akcji promującej książki z naszej biblioteki!
Beata Góra

W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Do obchodów przyłączyła się również nasza szkolna biblioteka podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo.
Z tej okazji biblioteka ogłosiła konkurs na najaktywniejszego czytelnika w klasach II- VIII.

Zapraszam do udziału w konkursie! - M. Król

1. Z biblioteki szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

2. Przy zapisie do biblioteki szkolnej zgłaszający się powinien zobowiązać się do przestrzegania regulaminu.

3. Uczniowie wypożyczający książki winni pozostawić w szatni wierzchnie okrycia, zaś torby i plecaki szkolne przed salą biblioteczną.

30 maja ruszyła XIX Ogólnopolska akcja "Cała Polska czyta dzieciom". Jest to rok wyjątkowy, więc i kampania jest wyjątkowa, bo w wersji online. Zachęcam do oglądania i korzystania.
 
M. Król  

FILMOWE EKRANIZACJE LEKTUR SZLONYCHDrodzy Czytelnicy!
Filmowe ekranizacje lektur szkolnych to już osobny rozdział w historii kinematografii. Wraz z rozwojem kina twórcy sięgali po sprawdzone, najlepsze historie, stworzone przez wybitnych pisarzy i poetów. W zamyśle tworzone były jako uzupełnienie do odbioru znakomitych dzieł literackich, dziś niekiedy są również zastępstwem dla samej literatury. Lektury szkolne to szczególny rodzaj filmu, który zmienia spojrzenie na literaturę. Wizualizuje to, co spisali najlepsi prozaicy, dramaturdzy czy poeci. Na stronie internetowej znajdziecie pakiet lektur szkolnych. Oto link: https://vod.pl/lektury-szkolne
Miłego oglądania!

Beata Góra
(25.05 - 29.05.2020r.)

mama zDrodzy Czytelnicy!
Dzień Matki podobno po raz pierwszy w Polsce świętowano równo sto lat temu – 26 maja 1914 r. w Krakowie. Choć w tym dniu święto obchodzone jest tylko w Polsce, to Dzień Matki jest świętem kosmopolitycznym. Doświadczenie macierzyństwa nie zna granic przestrzennych, czasowych, czy gatunkowych. Dzień Matki, to święto wyjątkowe, podczas którego doceniamy mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, ich troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. Każda mama w takim dniu powinna poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Do prezentu dla mamy możesz dodać wyjątkową dedykację. Tu znajdziesz najpiękniejsze cytaty o mamie: https://joannapachla.com/kultura/cytaty-o-mamie/

Beata Góra
(25.05 - 29.05. 2020r.)

Nawiązując do Tygodnia Bibliotek,który obchodziliśmy w zeszłym tygodniu, zapraszamy w podróż po najpiękniejszych bibliotekach świata.

https://biteable.com/watch/biblioteki-2541605?fbclid=IwAR1LVJh26IPqYLXMVDHv7acVuOkf7V20Q0qJt0hupy4GM_9be3LtFacFnfM

M. Król, B.Góra

18 maja 2020r. obchodzimy 100 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II. Z tej okazji prezentujemy film z serii "Aureola - od Stanisława do Karola"
Podgląd filmu YouTube Św. Jan Paweł II - film z serii "Aureola - od Stanisława do Karola"
Św. Jan Paweł II - film z serii "Aureola - od Stanisława do Karola"

M. Król, B. Góra

3zW dobie supernowoczesnych komputerów przedstawiamy Wam najnowo-cześniejszy wynalazek, który przybywa do nas wprost z przyszłości - to KSIĄŻKA. Nie wymaga baterii, nie zużywa energii elektrycznej, nie posiada żadnych tradycyjnych układów elektronicznych. Jest ekologiczna i ekono-miczna. Wystarczy ją otworzyć i natychmiast gotowa do pracy. Nie wymaga systemu operacyjnego, nie trzeba jej aktualizować, nigdy się nie zawiesza. Jest lekka (waży mniej niż najlżejsze laptopy), a jednocześnie bardzo trwała. Można z niej korzystać w pomieszczeniach oraz na świeżym powietrzu. Nie zniszczy się, jeśli zachowamy odrobinę staranności przy jej obsłudze.

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin