Sport 2016/2017

Zdjęcie0074Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego Województwa Lubelskiego na wniosek Wydziału Sportu i Turystyki, zorganizowała Turniej Klas Profilowanych. Szkoły, w których funkcjonują klasy profilowane z różnych dyscyplin sportowych, spotkały się w dniach 6-7 czerwca 2017r. na obiektach lubelskich szkół. Wszyscy uczniowie z klas profilowanych zmagali się na boiskach, prezentując swoje umiejętności. 

dscf430317 marca 2017 w naszej szkole gościliśmy trenera koordynatora programu akcji promującej rugby TAG - Lubelskiego Okręgowego Związku Rugby oraz Klubu Sportowego Budowlani Lublin -  Sebastiana Berestka. Celem akcji  jest popularyzacja dyscypliny oraz aktywizacja uczniów do jej uprawiania. Pan Sebastian poprowadził zajęcia w klasach IV i V. Były to ciekawe lekcje, na których uczniowie chętnie ćwiczyli, poznawali zasady gry i z dużym zainteresowaniem aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Zdjecie0061Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych Miasta Lublin w drużynowym tenisie stołowym, które odbyły się 10 lutego 2017r. były dla nas wyjątkową imprezą sportową. Uczniowie – Kacper Chodorowski (6b) i Aleksander Rogala (6a) reprezentowali naszą szkołę i po kilku godzinach ciężkiej walki chłopcy wywalczyli IV miejsce. Wykorzystując swoje umiejętności, pokonali uczniów kilku szkół. Jest to wspaniały wynik. Nasza szkoła nie zajęła jeszcze tak wysokiego miejsca w rozgrywkach międzyszkolnych w tenisie stołowym. Gratulujemy chłopcom takiego sukcesu, życzymy dalszych sukcesów.

Zdjecie004710 grudnia 2016r. w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie, odbył się XXV Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki. W turnieju w kategorii „żuczki” wzięło udział 20 drużyn ze szkół lubelskich, a także z Białej Podlaskiej, Tomaszowa Lubelskiego, ze Świdnika. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta klas IV, które od września uczestniczą w zajęciach z piłki siatkowej – klasa profilowana: Jolanta Gładosz, Julia Karczmarz, Faustyna Klamut, Natalia Kowalik, Karina Latała, Maja Raczkowska, Emilia Szkołut, Wiktoria Wójcik, Sara Wróbel. 

DSCF3569W kończącym się semestrze odbyła się pierwsza runda rozgrywek w piłce nożnej o Mistrzostwo Miasta Lublin dziewcząt i chłopców. Oba zespoły przygotowywały się pod okiem trenera Piotra Łuszczewa. Po raz pierwszy byliśmy organizatorami i gospodarzami rozgrywek dziewcząt na naszych nowych boiskach sportowych. Dziewczętom mimo zaciętej walki nie udało się wyjść z grupy, chłopcy awansowali do kolejnego etapu rozgrywek który rozegrany będzie na wiosnę.

DSCF3729W dniu 26 października 2016 roku odbyły się Mistrzostwa Szkół Miasta Lublin w pływaniu dziewcząt i chłopców. Na krytej pływali Aqua Lublin znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Szkoły Podstawowej nr2. Zajęli oni drużynowo odpowiednio siódme i ósme miejsce w klasyfikacji dziewcząt oraz chłopców. Warto nadmienić, że w zawodach wystartowali uczniowie z dwudziestu czterech Szkół Podstawowych. W konkurencji indywidualnej na wyróżnienie zasługuje Natalia Siwko. Po zaciętym wyścigu w stylu grzbietowym reprezentantka SP 2 wywalczyła wysokie trzecie miejsce.

DSCF0603W dniach 17-18 października 2016r. odbyły się Mistrzostwa Szkół Miasta Lublin w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch grupach. W grupie młodszej grali chłopcy z klas IV – Kacper Marczyński i Oskar Sitarek, w grupie starszej – chłopcy z klas VI – Kacper Chodorowski, Adrian Zygmunt, Aleksander Rogala. 

L113052727.09.2016 odbyły się Mistrzostwa Szkół w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w wąwozie przy ulicy Lwowskiej. Młodsi zawodnicy (2006 r.i młodsi) musieli pokonać 600 metrów, zaś starsi (roczniki 2005 i 2004) 1000 metrów po trudnej trasie w zróżnicowanym terenie. Wicemistrzostwo Lublina po zaciętej walce zdobyła Natalia Siwko z wynikiem 00.04.01. 

1 października 2016 r.

Początek spartakiady: godz. 10.30

Obiekty sportowe: Szkoła Podstawowa nr 40, Szkoła Podstawowa nr 2, Gimnazjum nr 1

10.30 Otwarcie zawodów
10.30 Mecz piłki nożnej chłopców SP2- SP40 klasy V ( I półfinał )
10.30 Bieg na 60 metrów dziewczęta SP2 i SP40 klasy V
10.30 Skok w dal klasy IV
10.30 Rzut piłką lekarską na odległość klasy III

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin