Sport 2013/2014

L103080428 maja 2014 r., w czterech europejskich miastach - w Lublinie, Guimaraes (Portugalia), Györ (Węgry) i Slagelse (Dania) odbył się TAFISA World Kids Challenge Day, sportowa impreza dla uczniów z klas I – III szkół podstawowych. TAFISA World Kids Challenge Day jest realizowany przez Stowarzyszenie Międzynarodowego Sportu dla Wszystkich TAFISA. 

DSCF0293Uczniowie klas IV-VI naszej szkoły brali udział w zawodach międzyszkolnych organizowanych przez Lubelskie Towarzystwo Lekkoatletyczne - „Czwartki lekkoatletyczne”. Odbyły się one 20 maja 2014 na stadionie Startu. Wszyscy walczyli dzielnie, poprawiali swoje „życiowe” wyniki i zdobywali dyplomy. Startowali w następujących konkurencjach – bieg na 60m, skok w dal, bieg na 300m, bieg na 600m, bieg na 1000m, rzut piłeczką palantową. Opiekę nad uczniami sprawowała p.Iwona Opajdowska.

Po raz drugi w tym roku szkolnym odbyły się zawody młodzików i młodziczek w sumo o mistrzostwo Lublina.
Zawody odbyły się w Zespole Szkół nr 4 przy ulicy Bronowickiej 21.
Nasi zawodnicy pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Piotra Łuszczewa zdobyli wspaniałe III miejsce drużynowo oraz wiele medali w startach indywidualnych.

028826 kwietnia 2014 r. nauczyciele WF p. Anna Król i p. Iwona Opajdowska z grupą odważnych uczniów, którym opady atmosferyczne niestraszne, wybrali się nową ścieżką na wycieczkę rowerową nad Zalew Zemborzycki. Punktem postojowym była siłownia na świeżym powietrzu. Ćwiczyliśmy na każdej stacji i wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest to fajna rzecz. Zachęcamy innych do korzystania z takich obiektów. 

W naszej szkole zostały przeprowadzone lekcje pokazowe z mini rugby. Trenerem, który poprowadził zajęcia był szkoleniowiec KLUBU SPORTOWEGO "BUDOWLANI" LUBLIN Sebastian Berestek. W zajęciach brali udział uczniowie klas IV - VI wraz ze swoimi nauczycielami wychowania fizycznego. Lekcje były bardzo ciekawe, interesujące a uczniowie naszej szkoły chętnie rywalizowali między sobą.

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin