2016/2017

DSC0001422 czerwca, w Dniu Patrona naszej szkoły, uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w kościele Matki Bożej Fatimskiej. Wraz z ks. Proboszczem Józefem Łukaszem, przewodniczącym Liturgii, do ołtarza przyszli uczniowie przedstawiający ważne dla szkoły i tego roku duszpasterskiego postaci. Byli to: Jan Kochanowski, Matka Boża Fatimska wraz z Łucją, Hiacyntą i Franciszkiem, Święty Jan Paweł II i przedstawiciele uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

DSC 477923 czerwca 2017 r. uczniowie uroczyście zakończyli rok szkolny 2016/2017. Pożegnaniom wszystkich klas towarzyszyły krótkie programy artystyczne, ciepłe słowa dyrktora szkoły i przedstawicieli Rady Rodziców. Tradycyjnie były nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów. Świadectwa rozdane - WITAJCIE WAKACJE!

IMG 1226Uczniowie klasy VI a jeszcze podczas listopadowych lekcji języka polskiego brali udział w projekcie, polegającym na stworzeniu questu po lubelskim Starym Mieście. Okazją do zorganizowania takich lekcji było obchodzone w tym roku 700-lecie naszego miasta. Na początku uczniowie zbierali potrzebne informacje, a następnie, pracując w grupach, przygotowywali wierszowane zagadki i wyznaczali trasę questu. W pierwszy dzień lata wybraliśmy się najlepszą z przygotowanych przez uczniów tras.

IMAG2317W ostatnich dniach roku szkolnego 2016-2017 uczniowie klasy z IId - wych. p. Milena Niedziela oraz uczniowie z klasy III f - wych. p. Anna Trela, uczestniczyli w zajęciach otwartych prowadzonych przez p. Hannę Głos i grupę uczniów z klasy IVb i VIb z programowania w Scottie Go!
Uczniowie z klasy IVb i VIb przekazywali wiadomości młodszym koleżankom i kolegom z zakresu programowania. To były pierwsze zajęcia otwarte dla dzieci z klas młodszych. 

20170621 10131421 czerwca gośćmi w klasie I a były przedszkolaki z Przedszkola „ Promyczki”. 
Sześciolatki miały okazję poznać sale lekcyjne, pracownię komputerową, dużą i małą salę gimnastyczną. Udało się również zajrzeć do pokoju nauczycielskiego. Pierwszoklasiści z wychowawczynią sprawdzali umiejętności kandydatów na uczniów w formie zabaw i zagadek. „Stokrotki” wywiązały się na szóstkę!

DSC 0843Taneczne przerwyW drugim semestrze roku szkolnego 2016/17 uczniowie naszej szkoły, którzy kochają taniec, z radością przybiegali do sali gimnastycznej na aktywne, taneczne przerwy. Celem tych przerw było promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży przez ruch, zgodnie z hasłem „Szkoła Promująca Zdrowie”. Nie do wiary ile w nich było i nadal jest energii. 

zdjęcie tytuloweWyniki tegorocznej Kampanii zostały ogłoszone 10 czerwca, w sobotę o godz.15:00, podczas pikniku na Placu Teatralnym, z okazji zakończenia Rowerowego Maja. Uczniowie naszej szkoły w maju przyjechali do szkoły rowerami i hulajnogami łącznie 1519 razy. W kampanii wzięło udział 163 uczniów kl. IV-VI. W naszej szkole zwycięską klasą okazała się klasa 5B, której to uczniowie przyjechali do szkoły łącznie 219 razy. II miejsce zajęła klasa 5c – 202 przyjazdy, III m-ce klasa 5a – 193 przyjazdy.

IMG 6673Dnia 8 czerwca 2017roku odbyło się przedstawienie dla rodziców "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków". Występ był o tyle trudniejszy gdyż odbył się w języku angielskim, jednak nasze zdolniachy świetnie sobie z tym poradziły. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenki dla mamy i taty. 

IMAG2215W dniu 09 czerwca grupa uczniów uczestniczyła w ostatnich zajęciach pozalekcyjnych prowadzonym w szkole w ramach projektu nt „Pilotażowego wdrażania programowania do edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne”. Tematem programu było „Budowanie, programowanie i testowanie rozwiązań opartych na technologii i robotyce - nauka przez zabawę w klasach IV-VI z wykorzystaniem min. klocków LEGO MINDSTORMS EV3. Po zajęciach każdy uczeń wypełnił ankietę ewaluacyjną w której mógł wypowiedzieć się na temat prowadzonego przeze mnie programu.

IMG 20170611 125152Dnia 11.06.2017 uczniowie Sp 2 podczas Festynu Parafialnego organizowanego we współpracy z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo prezentowali swoje umiejętności teatralno - taneczne wystawiając przedstawienie pt. "Legendy Starego Lublina przez Marka Kasprzyka wierszem spisane".

USADnia 6 czerwca 2017 roku 21 czwartoklasistów naszej szkoły, uzdolnionych językowo i zainteresowanych historią, geografią, kulturą oraz życiem codziennym Amerykanów, przystąpiło do Szkolnego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki. 
Wyniki konkursu okazały się nieco zaskakujące, ponieważ I oraz II miejsce ex aequo zajęły po 3 osoby. Natomiast III miejsce ex aequo zajęło dwoje uczniów. 

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin