2017/2018

L1220131

Dnia 22 czerwca 2018r. w naszej szkole miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Rozdanie świadectw poprzedziły występy uczniów oraz życzenia i gratulacje ze strony dyrekcji szkoły oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Niektórzy przywitali wakacje z radością, niektórzy z łezką w oku. Wszystkim życzymy wspanałego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

DSCF1828Uczniowie klas 5b i 5c uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie w dniach 18-19 czerwca 2018 r.Pierwszego dnia odwiedziliśmy Krzemionki Opatowskie z kopalnią krzemienia i skansenem oraz wspinaliśmy się Drogą Królewską na Łysą Górę. Na Świętym Krzyżu zwiedzaliśmy klasztor z kaplicą Oleśnickich, kryptę Jeremiego Wiśniowieckiego i muzeum misji. 

20180614 13254214 czerwca 2018r. w naszej szkole można było obejrzeć spektakl na motywach baśni H. Ch. Andersena "Brzydkie kaczątko" w wykonaniu uczniów klasy 3c. W południe przedstawienie obejrzeli uczniowie klas 0- III, a wieczorem rodziny małych aktorów. Widzowie nagrodzili artystów gromkimi brawami, co świadczy o tym, że to co zobaczyli na scenie bardzo się podobało.

IMG 20180609 111137Poznawanie przez wędrowanie - pod takim hasłem odbył się sobotni rajd pieszy nad Zalew Zemborzycki, w którym uczestniczyli członkowie kółka turystyczno – krajoznawczego z naszej szkoły. Uczniowie pokonali wyznaczony odcinek trasy wg mapy, wykonując przy tym zadania edukacyjne i ruchowe. Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować dokumentację fotograficzną. Pogoda dopisała, uczestnicy spotkania byli bardzo wytrwali, radośni i ciekawi tego co ich spotka na trasie rajdu. 

20180522 171137W poniedziałek, 14 maja 2018r. w klasach IV odbyły się warsztaty na temat „Wpływ aktywności ruchowej na rozwój dziecka w okresie dojrzewania”. Zajęcia poprowadziła mama uczennicy kl. 4a, p. doktor Nela Kufel. 

15Dnia 25 maja 2018 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie, którzy przynieśli najwięcej makulatury uczestniczyli w wycieczce do Karczmisk. Gościliśmy w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym. Dyrekcja oraz nauczyciele Ośrodka przyjęli nas bardzo serdecznie. Podziękowano całej naszej społeczności szkolnej za paczki świąteczne, jakie otrzymali od nas wychowankowie Ośrodka. Mieliśmy możliwość zobaczenia nowoczesnych sal przeznaczonych do zajęć rehabilitacyjnych oraz internatu, w którym mieszkają uczniowie.

20180606 1235156 czerwca uczniowie z klasy 2a i 3b byli uczestnikami pokazu „Młodzi odkrywcy” zatytułowanego „Świat dźwiękiem malowany”. W auli Instytutu Fizyki UMCS odbywały się ciekawe prezentacje i niezwykłe demonstracje angażujące dzieci w odkrywanie otaczającego je świata i pobudzające wyobraźnię. Były też bajkowe postacie. Kot i Shrek przygotowywali przyjęcie dla Osiołka. Komponowali melodie na niezwykłych instrumentach. 

L1210727W połowie drogi między Warszawą a Lublinem, we wsi Mościska znajduje się Park Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji. Tam też 4 czerwca wybrały się dzieci z klasy 2 a i 3 b. Największą atrakcją były instalacje interaktywne i eksponaty przenoszące w świat magii. Na terenie parku znajduje się wiele niesamowitych miejsc, które sprawiały, że wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Weszliśmy do Latającej Chaty Tajemnic, patrzyliśmy w swoje (a może nie swoje) odbicia w Labiryncie Luster, szliśmy przez Tunel Zapomnienia, pokręciliśmy się w Zakręconym Domku.

WP 20180525 014Pod koniec maja uczniowie klas 4c i 6d wyruszyli na wycieczkę do Pszczelej Woli. W pełnym słońcu maszerowaliśmy z plecakami na plecach i torbami w rękach ku małej przygodzie. W Zespole szkół Rolniczych w Pszczelej Woli uczyliśmy się rozpoznawać rośliny miododajne, zbieraliśmy liście do zielnika, poznawaliśmy zwyczaje pszczół, piekliśmy CAŁUSKI i poznawaliśmy podstawy carvingu - czyli sztuki wykonywania dekoracji z warzyw i owoców. Amatorzy sportu tez znaleźli coś dla siebie: przejażdżki konne a wieczorową porą mecz piłki nożnej.

084Z okazji Dnia Dziecka 30 maja 2018 klasa 4a wybrała się do Strefy Wysokich Lotów. Najpierw była rozgrzewka z trenerami, później uczniowie testowali wszystkie stanowiska. Zabawa była przednia. Każdy znalazł coś dla siebie. Po dwóch godzinach szaleństw zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły. Uczniowie klasy 4a dziękują rodzicom za prezent !!!!!

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin