2015/2016

DSCF345523 i 24 czerwca w naszej szkole miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Uczniowie klas VI pożegnali szkołę podstawową na zawsze, pozostali wrócą do niej we wrześniu :-) 

P117047323 czerwca w szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły - Jana Kochanowskiego. Uczniowie pracowali metodą projektu, poznawali
twórczość poety oraz wykonywali ilustracje do jego fraszek. O godz.10.00 społeczność szkolna uczestniczyła we mszy świętej w kościele Matki Bożej Fatimskiej. 

DSC 0257W minionym semestrze niektórzy uczniowie klas trzecich i piątych czterokrotnie odwiedzili Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Integracyjnymi im. bł. Bolesławy Lament z Konstytucji Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Lublinie. Spotykali się z najstarszą grupą przedszkolaków, aby pomóc im w nauce języka angielskiego. Śpiewali dla nich angielskie piosenki oraz organizowali zabawy ruchowe z użyciem języka angielskiego.

DSCF3079aŚroda - 8 czerwca 2016 roku - rozpoczęła się trochę inaczej. Bowiem uczniowie klasy 2 "c" wyruszali spod szkoły na całodniową wycieczkę do Wojciechowa i w jego okolice. Wiodący temat wyprawy to "Poznajemy dziedzictwo kulturowe regionu". Rozpoczęliśmy wędrówkę od Muzeum Kowalstwa, w którym Pani zajmująca się naszą grupą w sposób niezwykle zabawny i ciekawy odkrywała tajemnice kowalstwa. Mogliśmy sami doświadczyć, jak kiedyś pracowano w tym niespotykanym już dzisiaj miejscu.

L1120532W piątek 17 czerwca 2016 roku po raz ostatni w tym roku szkolnym?? akademickim?? uczniowie uroczyście zakończyli edukacje na KUL w ramach cyklicznych zajęć warsztatowych przygotowanych dla uczniów klas młodszych. I tym razem osoby prowadzące zapewniły nam wysoką jakość. Podczas pierwszego spotkania prowadzonego przez historyka sztuki poszerzaliśmy swoją wiedzę na temat malarstwa, ale z akcentem kulinarnym.

IMG 1403Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić do obejrzenia  galerii zdjęć z festynu  sportowego z okazji Dnia Dziecka .To właśnie wówczas, w asyście Szanownych Gości, społeczności szkolnej, przy dźwiękach  muzyki , towarzyszącej prezentacji sportowego dorobku , zostały otwarte długo oczekiwane boiska szkolne. Jesteśmy dumni , że właśnie u nas prezydent miasta, doktor Krzysztof Żuk,  strzelił  bramkę. Traktujemy ją jako zapowiedz zwycięstwa Polski na Mistrzostwach Europy – EURO 2016.Ufamy,że zdjęcia przypomną miło spędzone  chwile.

IMG 0177aW czwartek 16 czerwca uczniowie klasy III D uczestniczyli w ciekawych zajęciach. Znany im ze stołówki szkolnej p. Marcin Marczyński zorganizował warsztaty pt. „Czarujemy w owocach i warzywach”. Każdy mógł się przekonać , że nie jest łatwo posługiwać się ostrymi narzędziami w kuchni i wykonać z jabłka , banana czy papryki ciekawą dekorację. Było zdrowo, smacznie i wesoło. Panie Marcinie podziwiamy i dziękujemy!

L112052514 czerwca 2016 r. uczniowie klas III naszej szkoły wzięli udział w bardzo miłej uroczystości - otrzymali nagrody i wyróżnienia z IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lublinie.
19 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 51 odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lublinie. Brali w nim udział trzecioklasiści z naszej szkoły. Przygotowywali się od początku roku uczestnicząc w wycieczkach i zajęciach , na których poznawali historię i zabytki naszego miasta oraz sławne postacie z nim związane Musieli też zdobyć dużą wiedzę.

IMG 0044Lekcja przyrody w terenie to najlepszy sposób na uczenie się i poznawanie. Uczniowie klas III c i III d pojechali 15 czerwca na Roztocze. Wędrówkę rozpoczęli od ścieżki edukacyjnej na Bukowej Górze w Roztoczańskim Parku Narodowym. Przewodnik opowiedział dzieciom o ochronie fauny i flory Roztocza oraz o zasadach panujących w polskich parkach narodowych. Następnie zaopatrzeni w lornetki i aparaty fotograficzne trzecioklasiści odwiedzili Rezerwat Konika Polskiego nad stawami Echo. 

tutaj kiedys byl oboz...W organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Tutaj kiedyś był obóz…”, wzięło udział po trzech reprezentantów z 7 lubelskich szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu konkursowego dotyczącego historii hitlerowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Uczennica naszej szkoły Wiktoria Małek zdobyła II miejsce w konkursie, a Krystian Wasil uzyskał wyróżnienie

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin