2014/2015

L1080457Dnia 25 czerwca, uczniowie klas VI na zawsze pożegnali nauczycieli i kolegów ze szkoły podstawowej.

26 czerwca uczniowie klas IV i V uroczyście podsumowali ze swoimi nauczycielami kolejny rok edukacji - do szkoły powrócą po wakacjach :-)

L108033425 i 26 czerwca Uczniowie klas I-III uroczyście, z piosenką na ustach pożegnali się ze szkołą i oficjalnie rozpoczęli wakacje. Uczniowie klas III ostatni raz spotkali się ze swoimi wychowawczyniami - już od września rozpoczną kolejny etap szkolnej przygody jako uczniowie klasy IV.

Tak niedawno dzieliliśmy się z Wami przeżyciami związanymi z otrzymaniem naszego pierwszego w życiu Elementarza, a tu już pora się z min żegnać. Postanowiliśmy wybrać się do biblioteki szkolnej i oddać nasze podręczniki, by w przyszłym roku szkolnym mogły się z nich uczyć inne dzieci.

WP 20150624 15 35 25 Pro24 czerwca 2015 – środa
Dzisiaj w klasie 2 c urządziliśmy Dzień Zwierzaka. Na ostatnią lekcję rodzice lub starsze rodzeństwo mogli przynieść do szkoły naszych czworonożnych ulubieńców. Rozmawialiśmy o opiece nad nimi, ich przyzwyczajeniach i jadłospisie. Każdy mógł pogłaskać zwierzaki i zadać ich właścicielom pytania. Odwiedził nas królik Nikoli – Koralik, myszokskoczki Kingi: Zyzio i Dyzio, Bąbelek, czyli żółw Kuby i pies spanielek Arka.

20150618 090226Zbliża się Dzień Ojca. Postanowiliśmy, że zaprojektujemy i wykonamy piękne krawaty. 23 czerwca obdarujemy nimi naszych Kochanych Tatusiów.

20150617 123655Uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka niemieckiego zakończyli naukę w tym roku szkolnym grą terenową w okolicach szkoły. Dzieci miały za zadnie dotrzeć do celu wyznaczoną trasą, podczas której rozwiązywały zadania utrwalające wiedzę zdobytą na lekcjach. Puzzle, zagadki Minionków i rebusy okazały się dla młodych germanistów świetną zabawą. Na koniec naszej wycieczki wybraliśmy się na lody! 

WP 20150618 11 47 08 ProKlasa 2 c zdała dziś egzamin z ekologii na „szóstkę”. Urząd Statystyczny zaprosił nas na zajęcia ekologiczne „Pomóż ślimakowi Tośkowi”, by utrwalić i sprawdzić naszą wiedzę o segregowaniu odpadów i recyklingu. Nauka przez zabawę jest ciekawa. Migiem „posprzątaliśmy” śmieci i wrzuciliśmy do odpowiednich pojemników, pamiętając doskonale znaczenie ich kolorów. Drugim zadaniem było rozwiązanie krzyżówki.

fuji 41416 czerwca klasy IIc i IId spędziły na Farmie Iluzji. Dzieci zwiedziły Latającą Chatę Tajemnic oraz Muzeum Iluzji. Przeszły przez Tunel Zapomnienia i pokonały dwa labirynty, Labirynt Luster i Labirynt Wiklinowy. Sprawdziły, co to jest Wirujący Domek? Odważne dziewczynki obejrzały też Grobowiec Faraona. Był też czas na zabawy ruchowe na Polu Dmuchańców i Placu Zabaw. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów.

fuji 50215 czerwca klasa II d zorganizowała Dzień Rodziny. Dzieci przygotowały dla Rodziców i Rodzeństwa przedstawienie pt. „Nie ma tego złego”. Na scenie pojawiły się wróżki i postacie ze znanych bajek. Była Czarownica i Zła Królowa, Król Krak i Dratewka, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Macocha i Królewicz, Czerwony Kapturek, Babcia i dzielny Gajowy. Nie mogło zabraknąć siedmiu Krasnoludków. 

IMG 2113Po raz kolejny Gimnazjum nr 1 w Lublinie zorganizowało festiwal piosenki „Śpiewająca Jedynka”.
W koncercie wzięły udział dwie uczennice z naszej szkoły. Wiktoria Małek z kl.5a, która zaśpiewała piosenkę „Diamonds” i Aniela Bogusz z kl.6a, która zaprezentowała utwór „Is it right”. 
Gratulujemy bardzo dobrych występów oraz III miejsca, które uzyskała Wiktoria.
Życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!!!

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin