2013/2014

DSCF8093Samorząd Uczniowski tak samo jak i nauczyciele i pracownicy obsługi i administracji szkoły pożegnali  Panią Bożenę Adamczyk i Panią Dyrektor Teresę   Frąckiewicz. Obydwie Panie odchodzą na zasłużoną emeryturę. Martyna Pawłat z V d napisała wiersz na odejście Pani  Dyrektor Frąckiewicz.

L104024726 i 27 czerwca 2014r. klasy IV-VI uroczyście zakończyły rok szkolny 2013/2014. Uczniowie klas VI opuścili mury naszej szkoły zostając jej absolwentami. Podczas tych uroczystości uczniowie żegnali także odchodzące na emeryturę panią v-ce dyrektor Teresę Frąckiewicz oraz nauczyciela matematyki - panią Bożenę Adamczyk.

DSC 752126 czerwca uczniowie klas III, a 27 czerwca uczniowie klas 0, I, II, uroczyście zakończyli rok szkolny 2013/2014. Był to czas podsumowania dziesięcznomiesięcznej pracy. Uroczystości zostały uświetnione wspaniałymi występami małych artystów.

SAM 0451W spotkaniu uczestniczyło Koło Misyjne (Grupa Różańcowo-Misyjna) z rodzeństwem, przyjaciółmi, przedstawicielami rodziców i katechetką Katarzyną Piasecką. Spotkanie prowadził wielki przyjaciel dzieci (i naszej Grupy) – o. Otto z Ugandy oraz kleryk Konrad – Polak, przygotowujący się do wyjazdu na Misje do Afryki. Misyjnym opowieściom towarzyszyła nauka afrykańskich śpiewów i tańców oraz gry na instrumentach przywiezionych z różnych krajów Afryki.

nowy 421Na te i inne pytania szukały odpowiedzi dzieci z klas I D i I C. Badacze przyrody wybrali się w środę 25 czerwca na wędrówkę Doliną Ciemięgi. Zabrali ze sobą potrzebne przybory i pomoce, no i oczywiście mapę. Dokonywali pomiarów, prowadzili obserwacje, poznawali środowisko wodne. Wszyscy chcieli jak najwięcej zobaczyć. Okolice Lublina są bardzo ciekawe, zachęcamy wszystkich do ich poznawania!

11 czerwca 2014r. w klasie IIb świętowała Dzień Rodziny. Uczniowie zaprezentowali się swoim bliskim w spektaklu słowno-muzycznym, na który złożyły się piosenki i wiersze o wszystkich członkach rodziny. Występ uczniów dostarczył wielu wzruszeń. Zaproszeni goście otrzymali także własnoręcznie przygotowane przez dzieci prezenty. Ta wspaniała uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem.

IMG 20140618 143133Dnia 18.06.2014 r. do dzieci z klasy z 0 "B" przybył gość-"Pani Pirat", która opowiedziała im o pirackich zwyczajach.Dzieci przeżyły dzień pełen niespodzianek i dobrej zabawy: przeszły "piracki chrzest", w którym musiały udowodnić swoją odwagę (np. jadły "pajęczynę" i "robaki"). 

L1040189Dnia 17.06.2014 roku grupa teatralna pod kierunkiem p. Ewy Warownej wystąpiła w przedstawieniu pt. „Kto powiedział „miau”?” na scenie świetlicy szkolnej. Mali aktorzy przenieśli uczniów kl. 0-III naszej szkoły na wiejskie podwórko, po którym biegały dwa pieski. Ponieważ były to szczeniaczki, które niewiele w życiu widziały, o wydawanie dziwnego dźwięku podejrzewały koguta, myszki, żaby, a nawet pszczółkę… Publiczność była zachwycona. Mali artyści swoją grą aktorską, śpiewem i tańcem rozbawili wszystkich do łez, świetnie się przy tym bawiąc.

L1040080W dniu 14 czerwca 2014r. uczniowie klas szóstych po raz ostatni w murach swojej ukochanej szkoły mogli pląsać i hasać, świętując w ten sposób zakończenie nauki na pierwszym etapie edukacyjnym. W odświętnych strojach w sali gimnastycznej, która na tę okazję przyozdobiona była jak sala balowa, szóstoklasiści pod pełnym wzruszenia spojrzeniem rodziców, wychowawców i nauczycieli odtańczyli pierwszego w życiu poloneza. 

WP 20140612 056Dnia 12.06.2014 r. szkolna zerówka (grupa 0 "A" i 0 "B") wybrała się na wycieczkę do Mini Zoo w Turce. Najpierw pan Wojtek opowiedział nam historię dworku, następnie pokazywał zwierzątka z "Mini Zoo", przekazując cenne informacje na temat każdego gatunku. Najwięcej radości sprawiło dzieciom ich dokarmianie. Następnie dzieci hasały na placu zabaw i skakały na trampolinie. Uwieńczeniem wycieczki było prawdziwe ognisko z kiełbaskami. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi.

DSCF7854

W ramach podsumowania pracy koła krajoznawczo-turystycznego „Zwiedzam, poznaję, dokumentuję” od 9 czerwca 2014 na drugim piętrze w szkole można oglądać wystawę zdjęć „Ach lubelskie, jakie cudne”. Fotografie, których autorami są uczniowie klas 5 i 6, zostały wykonane podczas czterech wycieczek w roku szkolnym 2013/2014: Stare Miasto w Lublinie, Muzeum Wsi Lubelskiej, Kazimierz Dolny nad Wisłą i uzdrowisko Nałęczów.

 

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin