2012/2013

W czwartek 27 czerwca 2013 i w piątek 28 czerwca, w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji zakończenia Roku Szkolnego 2012/2013. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń.

W dniach 14-17.06.2013 r. klasy 5a i 5d wraz z opiekunkami p. Iwoną Cudak i p. Agnieszką Rosochacką-Wójtowicz oraz rodzicami p. Hanną Rzążewską i p. Moniką Jasiną, przebywały na zielonej szkole w Zawoi.

25 czerwca 2013r. uczniowie klasy Ia, Ib, Ic i IIc byli gośćmi w Komendzie Straży Pożarnej przy ulicy Szczerbowskiego. Strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy oraz pokazali sprzęt i pojazdy używane przy akcjach ratowniczych. Z największym entuzjazmem spotkała się praktyczna lekcja "lania wody". 

W dniach 11 i 12 czerwca, klasy trzecie z wychowawczyniami, katechetkami i duszpasterzami z Parafii M.B. Fatimskiej, pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Pielgrzymka odbyła się z okazji obchodzonej przez dzieci rocznicy I Komunii Świętej.

7 czerwca 2013r. uczniowie klasy 1b i klasy 2c wyruszyli na wycieczkę. Na początku zatrzymaliśmy się na lotnisku w Radawcu. Mogliśmy tam z bliska obejrzeć samoloty zadaniowe oraz szybowce. Przewodnik, który sam też jest pilotem, opowiedział nam wiele szczegółów na temat latania. Każdy mógł też zobaczyć jak działają w szybowcu hamulce aerodynamiczne.

Kolejnym etapem naszej wędrówki był Wojciechów, a w nim Muzeum kowalstwa w „Wieży Ariańskiej”  i niezapomniane spotkanie z kowalem w jego kuźni - skry leciały, a żelazo rozpalało się do czerwoności.

Dnia 24 maja w gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Wśród tych, którzy mogą poszczycić się takim tytułem znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

 

Z okazji „Dnia Dziecka” uczniowie klasy II A, B, C, D  wybrali się na najnowszy film twórców słynnej "Epoki lodowcowej", zrealizowany w technice animacji komputerowej 3D.Film „Tajemnica Zielonego Królestwa” to animacja pełna humoru i akcji, która pokazała niezwykły i ukryty przed ludzkim wzrokiem miniaturowy świat niezwykłych istot – zwany  Zielonym Królestwem. Dodatkową atrakcją były zajęcia w ramach Uniwersytetu Dziecięcego- Unikids- „Cegiełki organizmów żywych, czyli z czego jesteśmy zbudowani?”

 

22 czerwca 2013 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lublinie odbył się festyn rodzinny. Udało się go zorganizować dzięki pomocy i wsparciu naszych sponsorów. Dziękujemy bardzo.

25 maja dwoje uczniów klasy 5e z wychowawcą p. I. Kołodziejem wystartowało w XXXVI Wiosennym Azymucie Wojskowym. Impreza organizowana cyklicznie przez PTTK odbyła się tym razem w Parku Ludowym. Dla Angeliki była to pierwsza przygoda z biegami na orientację, a dla Remka już druga. Tym razem reprezentacja naszej szkoły wywalczyła II miejsce, mimo najmłodszego wieku i stażu w takich zawodach. Bezbłędnie natomiast zostały odnalezione wszystkie punkty kontrolne. Brawo! Spotkanie z pięknym bażantem zawodnicy potraktowali jako dodatkową nagrodę.

23.05.2013 klasy II a i II b brały udział w Pikniku Naukowym Uniwersytetu Dziecięcego UMCS- Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w pokazach eksperymentów  chemicznych i fizycznych, zabawach Studenckiego Koła Naukowego Turystyki i Rekreacji  „Globtroter”  oraz w zajęciach „Globus niejedno ma imię”, „Geologiczne badania terenowe”  i  Akademia Lesslandia.

14 maja 2013 roku klasy pierwsze udały się na wyprawę do Sernik na "Ranczo Arka". Pierwszaki mogły bliżej poznać zwierzęta mniej i bardziej egzotyczne np.: konie, osły, renifery, górskie bydło szkockie, lamy, muflony, kozy, owce, świniodziki, strusie afrykańskie, bociany, indyki kalifornijskie, kaczki. Największym jednak powodzeniem cieszyła się jednak ruda kotka, która nie odstępowała dzieci na krok. Na terenie gospodarstwa można też obejrzeć wystawę starych maszyn i sprzętów rolniczych.

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin