2011/2012

W piątek, 29 czerwca 2012 roku odbyły się  w naszej szkole uroczystości kończące rok szkolny 2011/2012 w klasach I, II, IV i V oraz oddziałach "0".

 

 

Dnia 28 czerwca 2012 roku miały miejsce dwie szkolne uroczystości - zakończenie roku szkolnego 2011/2012 klas III i klas VI. Uczniowie klas III wkroczyli w kolejny etap szkolnego nauczania. Szóstoklasiści pożegnali się z naszą szkołą i od września zostaną oficjalnie gimnazjalistami. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali ci uczniowie, którzy wyróżnili się swoimi wynikami w nauce oraz postawą w zachowaniu.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji!

 

Dnia 23 czerwca 2012 r.  się Bal szóstoklasistów. Głównymi organizatorami imprezy byli rodzice oraz wychowawcy klas szóstych, którym składamy gorące podziękowanie za zaangażowanie i tak znakomite przygotowanie tej uroczystości.

Uroczysty charakter imprezy podkreślił polonez odtańczony przez elegancko ubranych uczniów. Szóstoklsistów poprowadziła pani dyrektor Danuta Giletycz.

Zabawa przy dźwiękach dyskotekowej muzyki i pysznych daniach trwała do wieczora, a jej uczestnicy jeszcze długo będą  wspominali:  „Ach, co to był za bal…”

 

Dnia 21 czerwca 2012r. odbyła się uroczystość wręczenia przez Prezydenta Lublina - Krzysztofa Żuka nagród i podziękowań laureatom konkursów przedmiotowych i artystycznych oraz ich opiekunom. Uroczystość odbyła się w siedzibie Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II przy ul. Józefa Elsnera 5 w Lublinie.

Wszystkim naszym laureatom, ich rodzicom oraz nauczycielom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

 

19 czerwca 2012r. był dniem szczególnym dla uczniów klas: 1a i 1b. Wyruszyli oni na całodniową wycieczkę.

Pierwszym bardzo ciekawym miejscem okazało się lotnisko w Radawcu.

Śmigłowce, szybowce -  to wszystko było w zasięgu ręki.  Każdy mógł sprawdzić jak czuje się w kabinie szybowca.

 

W dniach od 13 do 15 czerwca 2012 roku odbyły się w naszej szkole Dni Patrona.  Pani Grażyna Nóżka zorganizowała wystawę prac plastycznych – ilustracji do fraszek Jana Kochanowskiego wykonanych przez uczniów klas IV – V  oraz portretów patrona szkoły autorstwa uczniów klas szóstych. Na szczególne wyróżnienie zasługują prace uczniów: Mateusza Dzieciucha VI d, Nikodema Mizińskiego VI a, Macieja Rzążewskiego VI a, Oli Krupińskiej VI c, Adrianny Graboś  V d, Klaudii Korólczyk Ve.

 

W dniach 11-15 czerwca zorganizowano wystawę , która przypominała o pobycie klas 4b, 5c i 5d na zielonej szkole w Zawoi. Poza zdjęciami można było oglądać karty pracy, które rozwiązywali uczniowie i prace plastyczne przedstawiające Beskid Żywiecki. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się prace samodzielnie zrobione przez uczniów podczas zajęć plastycznych: witraże malowane na szkle, aniołki z masy solnej oraz zabawki wykonane z siana. Dziękujemy uczniom, którzy przynieśli swoje prace na wystawę.

 

Dnia 11 czerwca 2012 roku klasy IV a i IV d były na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Uczniowie najpierw zwiedzili Kościół pw. Wniebowzięcia NMP oraz ruiny zamku - dawną siedzibę biskupów krakowskich w Bodzentynie. Następnie odbyła się lekcja muzealna w Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie, w czasie której uczniowie dowiedzieli się, co to jest skała i minerał, poznali cechy fizyczne minerałów, kamienie szlachetne i półszlachetne oraz procesy powstawania skał. Wszyscy z zachwytem oglądali największy kryształ górski, jaki znajduje się w polskich muzeach, podziwiali samorodek złota i diamenty, rubiny, szafiry, krzemienie pasiaste i inne przepiękne kamienie szlachetne i półszlachetne. Pobyt w muzeum zakończył się pokazem szlifowania.

 

11 czerwca 2012r. uczniowie klasy Ic i IIIc wyjechali na wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Wszyscy znamy powiedzenie: "Podróże kształcą". O jego prawdziwości przekonaliśmy się i my idąc ścieżką edukacyjną wśród makiet dinozaurów w naturalnych wymiarach. Wspaniała pani przewodnik przeprowadziła nas przez ponad 500 milionów historii Ziemi - od pojawienia się pierwszych grup żywych organizmów, przez okres dominacji dinozaurów, aż do pojawienia się człowieka.

Honorowy  patronat nad naszym festynem objęli: Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Lublinie Pani Ewa Dumkiewicz-Sprawka i Przewodniczący Rady Miasta - Piotr Kowalczyk

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego festynu.

Szczególne podziękowania kierujemy dla naszych sponsorów, którymi byli: Nazaruk-Service Sp.z o.o., AD REM, VRG CHŁODNICTWO-KLIMATYZACJA, PIEKARNIA  KRZYSZTOF KURAS, URLOP I WAKACJE BIURO PODRÓŻY -KODAK EXPRES, DAPAN, BURY sp. z o.o., PRZETWÓRNIA MIĘSA BONIFACY DAWIDCZYK, OSM KRASNYSTAW, MLEKOWITA, TYMWAR, TOP SERVIS, SKLEPIK SZKOLNY KRZYSZTOF UFNIARZ, KONCERN PALIWOWY BP, SOBFOL sp. z o.o, HURTOWNIA ELFI, KSIĘGARNIA „TAJEMNICZY OGRÓD”, MPWiK sp. z o.o., SPÓŁDZIELNIA PSZCZELARSKA APIS, MPO SITA S.A., Jaropak

1 czerwca 2012r. Dzień Dziecka klasy trzecie spędziły w Grocie Solnej w Wólce Lubelskiej. Każda klasa miała możliwość uczestniczenia w seansie w Grocie, podczas którego dzieci nie tylko korzystały ze zdrowotnych inhalacji, ale także świetnie się bawiły - zupełnie jak na plaży nad morzem. Zespół animatorów zorganizował dla nas zabawy przy muzyce i "test" sprawnościowy w miniparku linowym.

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin