2019/2020

DSC 1689Dnia 18 października odbyły się w naszej szkole praktyczne zajęcia z bezpiecznej jazdy rowerem w ruchu drogowym. Warsztaty prowadzone były przez przedstawicieli Porozumienia Rowerowego – LublinRowerem.pl i składały się z dwóch części. Pierwsza obejmowała obsługę i konserwację roweru oraz przypomnienie zasad prawidłowego poruszania się po drogach. Zakończona była konkursem wiedzy m.in. o infrastrukturze rowerowej w Lublinie. W części praktycznej uczniowie utrwalali sygnalizowanie skrętu oraz mieli trenowali poprawną sztukę hamowania. Podsumowaniem warsztatów był przejazd po dzielnicy Dziesiąta.

20191015 133439W piękny, październikowy dzień klasy trzecie spotkały się na boisku szkolnym. W dobrych humorach biegały, skakały i pokonywały przeszkody. Dawały przykład innym uczniom, zachęcając ich do aktywności fizycznej i promując zdrowy styl życia.

20191019 102839W sobotę, 19 października 2019, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce rowerowej nad Zalew Zemborzycki, zorganizowanej przez nauczycieli wf – p. Grażynę Krasoń i p. Iwonę Opajdowską. Odwiedziliśmy znane miejsca – siłownię na Wrotkowie, park linowy obok Fun Sportu. Mogliśmy sprawdzić swoją sprawność fizyczną na różnych przeszkodach. Przepiękne widoki, wspaniała pogoda wynagrodziły nam wysiłek i poświęcony czas w wolną sobotę. Szczególne podziękowania należą się mamie Wiktorii, która pożyczyła swój rower jednej z uczestniczek wycieczki umożliwiając jej udział w naszej wyprawie.

IMG 147514 października obchodzona jest rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej. To wielkie święto polskiej edukacji, tradycyjnie nazywane Dniem Nauczyciela. Z tej okazji przygotowane zostały dwie wystawy: „Nauczyciele w oczach dzieci” oraz „Nauczyciele też byli dziećmi”. Na pierwszej zaprezentowane zostały portrety pedagogów wykonane przez uczniów naszej szkoły, zaś na drugiej można było obejrzeć zdjęcia nauczycieli z lat dzieciństwa. Do tej ostatniej wystawy dołączona była kartka, na której można było przyporządkować ponumerowanym fotografiom nazwiska nauczycieli.

IMG 146210 października 2019 roku klasa IV a i IV b wybrały się na spotkanie integracyjne do Wilczopola. Na miejscu uczniowie mieli do wykonania wiele zadań. W ramach akcji „Szkoła Promująca Zdrowie” uczestnicy spotkania zaczęli od zdrowego śniadania. Przygotowali samodzielnie kanapki z sałatą, ogórkiem i pomidorem.
Następnie w grupach uzupełniali piramidę z cechami najlepszego przyjaciela oraz wypełniali krzyżówkę, związaną ze szkołą i zbliżającym się Świętem Komisji Edukacji Narodowej. Tworzyli też wierszyki na temat jesieni oraz nauczycieli i szkoły.

IMG 20191005 102253Grupa uczniów z opiekunami rozpoczęła działalność Koła Krajoznawczo -Turystycznego. W bieżącym roku szkolnym nasze wycieczki rozpoczęliśmy od poznania najpiękniejszej części Lublina - Starego Miasta. Uczestnicy dowiedzieli się, że Stare Miasto nie jest najstarszym obszarem Lublina. Znaleziska archeologiczne potwierdzają, że pierwsze osady istniały na Wzgórzu Czwartek, Grodzisku oraz na terenie dzisiejszego zamku.

IMG 3524Dnia 10 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie odbyło się spotkanie uczniów klas I z policjantami z Komisariatu III policji w Lublinie w ramach akcji „Odblaskowe Pierwszaki”. Dzieci wysłuchały prelekcji dotyczącej bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym i konieczności noszenia elementów odblaskowych. Miały też możliwość zadania policjantom różnych pytań. Obejrzały także film o bezpieczeństwie dzieci w ruchu drogowym. 

20191010 101136W czwartek - 10 października uczniowie klasy 2c mieli możliwość odwiedzenia prawdziwej galerii - Galerii Labirynt. Uczestniczyli tam w warsztatach składających się z obejrzenia aktualnej wystawy oraz zajęć plastycznych. Wizyta w galerii pozwoliła uświadomić małym odbiorcom sztuki nowoczesnej, że potrafi być ona bliska życiu i naszej codzienności, a formy wizualne stosowane przez artystów to rodzaj języka, który każdy może poznać i zrozumieć.

20191010 12445610 października 2019 r. uczniowie klasy 2 d uczestniczyli w warsztatach artMANIA, organizowanych w ramach projektu wspieranego przez Miasto Lublin. Własnoręcznie wykonali kolorowe, glicerynowe mydełka.

20191002 095504Klasy 5d i 6a świętowały Dzień Chłopaka w pikniku przygodowym „Pieczony ziemniak” zorganizowanym przez Fun Sport w Lublinie nad Zalewem Zemborzyckim. Pierwsze zadanie przygotowane przez pana Marka nie było łatwe. Uczniowie mieli problem ze znalezieniem wszystkich numerków, numerki ukryte były w różnych miejscach na placu. Po ciężkiej i męczącej pracy był czas na zabawę. Konkurencje przeprowadzone przez organizatora wymagały dużo skupienia, sprytu, sprawności fizycznej. 

20191007 091739W październiku klasy pierwsze poznały literkę ” J j” . To była doskonała okazja, aby przygotować zdrowe II śniadanie z jajek. Dzieci z klasy I c wykonały pyszne potrawy. Pamiętały też o warzywach i owocach bogatych w witaminy. 

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin