2020/2021

Szanowni Państwo Dyrektorzy,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu". Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.
W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!
W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

IMG 9847Uczniowie klasy 8b ciężko pracują podczas godzin wychowawczych i próbują znaleźć odpowiedzi na pytanie "Jak być lepszym człowiekiem?" W ramach "burzy mózgów" zgromadzili pomysły na tematy:
Jak być życzliwym i pomocnym dla innych?
Jak wzmacniać swoją odporność?

Kuba4bW ramach Tygodnia Patriotycznego chętni uczniowie z klas 4a i 4b zaprojektowali koszulkę-prezent dla koleżanek/kolegów z innych państw. Koszulka miała zawierać obrazek/symbol oraz krótkie zdanie w języku angielskim.
Gratuluję pomysłów wszystkim autorom koszulek.
Anna Borek

flagaZapraszamy całą społeczność szkoły do udziału w projekcie z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI https://padlet.com/backslaytv/h60sbgtysvs8vb1y

IMG 20201026 134506893Zaczął się listopad. Do końca października dopisywała pogoda, więc uczniowie klasy 2 c zajęcia przyrodnicze mogli realizować na świeżym powietrzu. Poznali urządzenia do obserwacji zjawisk pogodowych. Dzięki takim urządzeniom jak termometr, wiatromierz mierzyli temperaturę oraz siłę i kierunek wiatru.
Dzieci przekonały się, że matematykę łatwiej zrozumieć, gdy korzystamy z ciekawych pomocy. To dwa w jednym - nauka i zabawa.

2020 011Witamy wszystkich, którzy są ciekawi, jak minął nam październik. Miesiąc był  ciekawy i pracowity. Poznawaliśmy m.in. nowe litery i kolejne cyfry. Nie myślcie, że to jest nudne. Damy Wam na to przykłady. Przy poznawaniu literki jJ przygotowywaliśmy zdrowy, kolorowy, pomysłowy podwieczorek z jajkiem w roli głównej.  Literę d D lepiliśmy z plasteliny. Plastelinę lubią wszystkie dzieci. Z niej lepiliśmy bohatera naszej lektury – Plastusia.  W październiku  mogliśmy pić mleko, jeść  owoce i warzywa, bo nasza szkoła dba o zdrowie uczniów.

20201030 115818Na przełomie października i listopada uczniowie kilku klas 1-3 mieli możliwość udziału w projekcie „Społeczne Repozytorium Doświadczeń”, które jest realizowane przez Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe. Mottem przewodnim projektu jest indiańskie przysłowie „Nie daruj głodnemu ryby. Podaruj mu wędkę i naucz go łowić”. Nasi uczniowie mogli skorzystać z zasobów zestawów doświadczalnych i wspólnie z rówieśnikami odkrywać tajemnice fizyki, informatyki i matematyki. Takie zajęcia to świetne połącznie zabawy ze zdobywaniem wiedzy.

img 20200924 124042Trening Umiejętności Społecznych to zajęcia w naszej szkole, które  odbywają się w niewielkich grupach. Od dnia 09.11.2020r będziemy nadal się spotykać choć w innej nowej formie ze względu na stan epidemiologiczny. Dzięki takiej zmianie nabędziemy jeszcze innych nowych umiejętności. Do tej pory  uczestnicy zajęć z pomocą pedagoga specjalnego uczyli  się takich tematów jak na przykład nawiązywanie kontaktu, emocje i strategie radzenia sobie z nimi, komunikacja werbalna i niewerbalna, przestrzeganie reguł, czy sposoby rozwiązywania konfliktów.

IMG 4765W naszej szkole cyklicznie odbywają się warsztaty aktorskie. Ostatnio mieliśmy zaszczyt gościć u nas aktora teatru  Juliusza Osterwy, p. Łukasza Staniewskiego. Czerpaliśmy  inspiracje od profesjonalisty, uczyliśmy się aktywnej twórczości oraz doskonalenia umiejętności współpracy z innymi, jak również wielu innych umiejętności interpersonalnych. To wszystko dzięki p. Karolinie Koguciuk z udziałem Szkolnego Klubu Wolontariusza, którego opiekunami są p. Magdalena Kandulska i p. Sylwia Nowak. Zapraszamy do fotorelacji.

121825170 834105334008590 3852569719833668824 nMiło nam poinformować, że  nasza szkoła otrzymała certyfikat: "Szkoła w Chmurze Microsoft". Jest on przyznawany szkołom, które wykorzystują najnowsze rozwiązania Microsoft dla Edukacji. Wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły mają dostęp do usługi Microsoft Office 365, dzięki czemu mogą korzystać z narzędzi do tworzenia dokumentów, prezentacji, komunikowania się.

IMG 20201003 111445W obecności Przedstawicieli Porozumienia Rowerowego i Straży Miejskiej w Lublinie oraz nauczycieli i rodziców, w dniu 03 października 2020 r. zorganizowane zostały ćwiczenia/przejażdżki rowerem, dla uczniów klas V-VIII, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności praktyczne i zdobyć kartę rowerową. Z zajęciach uczestniczyło 37 uczniów. Dzięki sprawdzeniu umiejętności praktycznych uczniowie otrzymają „PIERWSZE PRAWO JAZDY – KARTĘ ROWEROWĄ”.

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin