Samorząd Uczniowski

20171016 103733W poniedziałek 16 października br. odbyły się  w naszej Szkole wybory Rzecznika Praw Ucznia. Wybory przeprowadzone zostały przez Samorząd Uczniowski zgodnie z regulaminem. Każdy uczeń  miał prawo i możliwość zagłosowania na swojego kandydata w sposób tajny i demokratyczny.  Spośród czterech nauczycieli - kandydatów pierwsze miejsce zajął Pan Piotr Łuszczew. Serdecznie gratulujemy!

Samorząd Uczniowski

PRZEWODNICZĄCY - Kacper Gruszczyk - Butryński 7a

Zastępca - Zuzanna Kulik 6d
zastępca - Jakub Goral 7a
przewodniczący klas 4 – Oskar Jarzębowski 4b
przewodniczący klas 5 – Cezary Kuna 5e
przewodnicząca klas 6 – Karolina Stanisławska 6b
przewodnicząca klas 7 – Agnieszka Murzacz 7a

Światowy Dzień Godności jest obchodzony co roku w trzecią środę października. Począwszy od tego dnia aż do końca listopada szkoły na całym świecie organizują specjalne zajęcia, dzięki którym uczniowie uczą się, jak własnymi słowami określić, czym dla nich jest „godność”. Tematem przewodnim obchodów „Dnia godności’ w Polsce w roku szkolnym 2017/2018 jest problem hejtu i mowy nienawiści , które ściśle wiążą się z kwestią godności człowieka.
Aby włączyć się w obchody Światowego Dnia Godności Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę mającą na celu uwrażliwienie wszystkich uczniów na problem hejtu pojawiający się w intrenecie, mediach jak i codziennym życiu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treściami umieszczonymi na gazetce SU na korytarzu, na II piętrze.

Samorząd Uczniowski

§1

Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia powołuje Samorząd Uczniowski w wyniku demokratycznych wyborów.

§2

Kadencja Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia trwa 5 lat z możliwością jej przedłużenia.

Wybory Rzecznika Praw Ucznia

1. Rzecznika Praw Ucznia powołuje spośród pracowników szkoły Dyrektor na wniosek Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.
2. Rzecznik Praw Ucznia wybierany jest przez społeczność uczniowską w wyborach:
a) tajnych - każdy ma prawo do tajności swojego wyboru;

20171006 100314Uśmiech wzmacnia odporność, poprawia koncentrację, odstresowuje i jak wiadomo zbliża do siebie ludzi dlatego też 6 października 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Święto to jest obchodzone w każdy pierwszy piątek października już od 1999 roku a pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. 

20171002 103201Jak co roku pod koniec września w naszej szkole ruszyła kilkudniowa kampania wyborcza. W wyniku przeprowadzonego 2 października br. głosowania Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Kacper Gruszczyk – Butryński - uczeń klasy 7a Podczas ,,finałowej rundy'' Kacper zmierzył się z Zuzanną Kulik (klasa 6d) i Oskarem Jarzebowskim (klasa 4b).
Gratulujemy, życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w działaniu. :)

Opiekunowie SU

20171002 144106W dniach 18.09 – 28.09 w naszej szkole trwał tydzień pod hasłem praw i obowiązków uczniów. Między innymi w trakcie tego tygodnia na godzinach wychowawczych klasy tworzyły plakaty na podane tematy dotyczące praw i obowiązków uczniów naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia efektów ich pracy. 

dzien chlopakaZ okazji Dnia Chłopaka moc gorących życzeń, samych piątek i szóstek w szkole, uśmiechu od ucha do ucha oraz powodzenia w pokonywaniu codziennych przeszkód wszystkim chłopcom z naszej szkoły życzą wszystkie dziewczynki oraz opiekunowie SU.

samorzad1) Zarządzenie wyborów – 11 września 2017 r.

2) Odbiór list na podpisy od opiekunów SU p.B.Jabłońska i p.S.Tomczak – 13 września (środa) 2017 r.
3) Ogłoszenie listy kandydatów – 19 września (wtorek) 2017 r.

Rozwijanie aktywności i samorządności jest jedną z ważniejszych spraw w procesie wychowania. To przez takie działania rozbudza się inicjatywę uczniów, ich samodzielność. Dlatego na terenie naszej szkoły działa Samorząd Uczniowski.

L1140675W naszej szkole wybrany jest Samorząd Uczniowski Klas I-III, który współdziała z Samorządem Klas Starszych. Uczniowie współpracują z nauczycielami, rodzicami oraz rówieśnikami. Podejmują dodatkowe obowiązki. Włączają się w organizację uroczystości, apeli, konkursów, zbiórek i przeprowadzanie akcji charytatywnych. Uczą się odpowiedzialności, samooceny i samokontroli.

Przewodnicząca SU - Karolina Stanisławska - kl. 5b
Zastępca - Kacper Gruszczyk - Butryński - kl.6a
Zastępca - Bartłomiej Jędruch - kl.5b

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy akcji "Góra Grosza"!
Od 28 listopada do 9 grudnia w całej Polsce rusza kolejna edycja "GÓRA GROSZA". Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom.
Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. 70 tysięcy dzieci przebywa w opiece zastępczej i czeka na rodzinę, w której może poczuć się kochany i bezpieczny. Oddając chociażby jeden grosz możemy pomóc dzieciom w trudnej sytuacji życiowej. 

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku, jest wykształcenie”.
Z okazji Dnia Nauczyciela składamy serdeczne podziękowania i życzenia wszystkim Nauczycielom.
Pragniemy, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszych sumień, abyście uczyli nas pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem. Potrzebne są nam wzorce. I Wy , drodzy Nauczyciele jesteście dla nas takimi wzorcami.
W podzięce za trud włożony w naszą edukację. Samych radości i sukcesów, osiągnięcia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i uznania.

życzy Samorząd Uczniowski klas IV-VI

Z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Podczas zabawy dziewczęta złożyły serdeczne życzenia wszystkim chłopcom a w prezencie podarowały wspaniałą zabawę.
Podczas dyskoteki został ogłoszony konkurs na „Chłopaka z klasą” na poziomach klas 4, 5, 6. Oto niektóre kryteria wyboru: wyróżnia się wzorową kulturą osobistą, staje w obronie słabszych, jest uprzejmy wobec każdego człowieka, pomaga innym, nie wyśmiewa się z nikogo, szanuje młodszych i starszych.
„Chłopakiem z klasą” został: Mateusz Osiński (kl.4b), Paweł Misztal (kl.5b), Michał Szałachowski (kl.6c). Gratulujemy!

Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA CAŁOROCZNĄ PRACĘ DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZĄ I ORGANIZACYJNĄ NAUCZYCIELOM ORAZ CAŁEJ ADMINISTRACJI SZKOŁY.
ŻYCZYMY WAM ORAZ WSZYSTKIM UCZNIOM UDANYCH WAKACJI,SZCZĘŚLIWEGO WYMARZONEGO WYPOCZYNKU I BEZPIECZNEGO POWROTU DO SZKOŁY.

DO ZOBACZENIA W SZKOLE.
SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zbieramy monety: 1gr,2 gr,5 gr. na letni wypoczynek dzieci z ubogich rodzin. Przypominamy, jeszcze tylko dwa dni do końca akcji!!! Postarajmy się umilić letni wypoczynek naszym rówieśnikom, skarbonka ustawiona jest w szkole „pod zegarem”.
Dziękujemy SU

W maju 2016 roku, przeprowadziliśmy ankietę wśród uczniów klas IV-VI „BON CZY TON, CZYLI JAK SIĘ DOBRZE ZACHOWYWAĆ ”.
Poniżej prezentujemy nasze wyniki :
I miejsce zajęła klasa 6a,
II miejsce zajęła klasa 5b,
III miejsce zajęła klasa 6c

boze nar su

Ten opłatek wszystkich łączy,
tłumi spory, kłótnie kończy,
ten opłatek może wiele,
z nim życzenia płyną szczere.

Wigilijna, cicha noc
ma w sobie niezwykłą moc,
dzisiaj chcą być razem wszyscy,
kolędować do kołyski.

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin