Lekkoatletyka dla każdego

IMAG0849Występ w Eliminacjach Wojewódzkich Nestle Cup dla mojej grupy był imprezą główną w tym roku szkolnym. Drużyna dziesięciu zawodników zdobyła aż trzy medale, na dziesięć zdobytych przez Lublin, we wszystkich kategoriach wiekowych. Mamy dwa złote medale i jeden brązowy ! Mistrzem Województwa w czwórboju lekkoatletycznym został Sebastian Król SP 2 w roczniku 2005. Mistrzynią Województwa w roczniku 2006 została, trenująca w mojej grupie Alicja Bilska z SP Sióstr Urszulanek.

20170526 130728W piątek lekkoatleci z SP 2 uczestniczyli w spotkaniu z dwukrotnym złotym medalistą igrzysk olimpijskich Tomaszem Majewskim. Przed spotkaniem zwiedzaliśmy Centrum Historii Sportu na Arenie Lublin.

20170523 13314023.05.2017 r. drużyna chłopców brała udział w finale wojewódzkim w czwórboju drużynowym. Chłopcy zajęli szóste miejsce w województwie, które jak na pierwszy wyjazd, uważamy za spory sukces. Przed nami, w sobotę, zawody indywidualne NESTLE CUP w Białej Podlaskiej.
Wiktor Sitarek, Dawid Litke, Oliwier Kozłowski, Jan Jęczmionka, Bartosz Franczak, Sebastian Król.

DSC00846W piątek 19.05.2017 reprezentanci SP 2 startowali w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta w składzie: Natalia Siwko, Julia Wójcik, Hania Galińska, Patrycja Klukow i Agnieszka Murzacz zajęły wysokie, czwarte miejsce.
Chłopcy zajęli pierwsze miejsce, wywalczyli Mistrzostwo Miasta Lublin i zakwalifikowali się na Mistrzostwa Wojewódzkie w Zamościu.
SP 2 i miasto Lublin reprezentują: Wiktor Sitarek, Dawid Litke, Bartosz Franczak, Sebastian Król, Oliwier Kozłowski i Jan Jęczmionka.

Mistrzostwa Szkół Miasta Lublin w czwórboju lekkoatletycznym odbędą się w dniu 19.05.2017 r. na boisku wielofunkcyjnym przy Gimnazjum nr 16, ul. Poturzyńskiej 2. Lista zawodników zakwalifikowanych:
Siwko Natalia
Wójcik Julia

dsc0073309.04.2017 po raz kolejny uczestniczyliśmy w zawodach biegowych które tym razem odbyły się nad Zalewem Zemborzyckim. Trzecie miejsce w biegu na 600 metrów zajął Wiktor Sitarek. W​​​​ biegu na 300 metrów, również trzecie miejsce zajął Jan Jęczmionka.

17389094 609760259228360 6367605981215243023 oW niedzielę 19.03.2017 braliśmy udział w biegach przełajowych " Mam nawyki mam wyniki". Odbyły się one w lesie Stary Gaj.
Bardzo duży sukces odniósł Wiktor Sitarek,​ który specjalizuje się w biegach sprinterskich, w biegu na 600 metrów zajął 1 miejsce z czasem 1.45.00.
Dawid Litke pokonał 1000 metrów w czasie 3.30.00 i również zajął najwyższe miejsce na podium!
Szymon Barszcz z klasy 4 b zajął wysokie,trzecie miejsce w biegu na 300 metrów.

Zbiórka 19.03.2017 godz. 8.50 w okolicach mety biegu.
Zawodnicy grupy LDK SP2 Lublin zostaną zgłoszeni przez trenera, po uprzednim zapisaniu na listę startową w szkole.
Osoby które nie zgłosiły się w szkole do biegu i nie trenują w grupie, mają możliwość startu po zapisaniu przez rodziców lub prawnych opiekunów.
Zachęcam uczniów i rodziców do aktywnego spędzenia niedzielnego przedpołudnia.

L1160244W sobotę odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych. W Chełmie SP 2 Lublin reprezentowali:
1. Hania Galińska 500m
2. Alicja Krasoń 500m
3. Franciszek Zawadzki 500m

SpałaW dniu 20.12.2016 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się II Halowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Czwartków Lekkoatletycznych. Szkołę Podstawową nr 2, a jednocześnie OLA Lublin reprezentowali: Wiktor Sitarek, Julia Wójcik, Natalia Siwko i nasza absolwentka Magda Piekutowska. Zawody w Centralnym Ośrodku Sportu były jednym ze startów kontrolnych dla naszych lekkoatletów.

L1150094W dniu 26.11.2016 w Spale, odbyły się zawody lekkoatletyczne do których zakwalifikowali się zawodnicy i zawodniczki z naszej szkoły, a także nasi utalentowani absolwenci. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, SP 2 reprezentowali w konkurencjach indywidualnych: Alicja Krasoń, Hania Galińska, Agata Robak i Wiktor Sitarek. Do reprezentacji miasta Lublin, zakwalifikował się Jan Jęczmionka. Do kadry dołączyli również nasi absolwenci: Magdalena Piekutowska i Krystian Wasil trenujący w AZS UMCS Lublin.