Konkursy 2017/2018

Dnia 7 czerwca odbył się już ostatni z serii czterech konkursów "Matematyczne cztery pory roku - wiosna". Uczniowie z klas czwartych rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składającego się z kilkunastu zadań o różnym stopniu trudności.

sowaW konkursie As Smart As An Owl " czyli "Mądry Jak Sowa" zwyciężyli, a tym samym zdobyli tytuł najlepszego ANGLISTY Szkoły Podstawowej nr 2

w kategorii klas czwartych - Kuba Krasnodębski - klasa 4f
2 miejsce - Natalia Raczkowska - klasa 4b
3 miejsce - Mateusz Skibiński - klasa 4c

Na konkurs Plastyczny pt" Serce dla mamy", którego organizatorami były p. Magdalenena Cenkała oraz p. Agnieszka Mędrek ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J Kochanowskiego w Lublinie nadesłano wiele prac z kilku lubelskich szkół podstawowych oraz oddziałów przedszkolnych.

W konkursie brali udział również uczniowie z naszej szkoły. Nadesłane prace były oceniane pod kątem formy (przestrzennej i płaskiej) oraz ustalonego przedziału wiekowego twórców.

 Uczniowie z naszej szkoły mieli okazję wykazać się zarówno swoimi plastycznymi jak i literackimi umiejętnościami biorąc udział w konkursie pt: "Szkolne spotkania z porami roku".

Biorąc pod uwagę pomysłowość, zgodność z tematem i estetykę komisja w składzie: p. Agnieszka Mędrek, p. Ewa Fijałkowska, p. Sylwia Nowak zadecydowała o następujących wynikach:

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie odbyła się I edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla świetlic miasta Lublin dla klas I-III pt.„Bajeczne motyle” . Na konkurs nadesłano 67 prac plastycznych z 8 lubelskich szkół.

sowa

Konkurs na najlepszego ANGLISTĘ klas czwartych naszej szkoły odbędzie się 8 czerwca (piątek) o godz. 8.20.
Konkurs na najlepszego ANGLISTĘ klas szóstych i siódmych naszej szkoły odbędzie się 6 czerwca (środa) o godz. 16.20.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam - M. Flis

33661503 10156506339114225 7818094544745922560 nIV Wojewódzki Konkurs Wiedzy O Krajach Unii Europejskiej pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego- P. Sławomira Sosnowskiego, Prezydenta Miasta Lublin - P. Dr Krzysztofa Żuka oraz Dyrektora SP2 w Lublinie- P. Danuty Giletycz otworzyła V-ce Dyrektor SP 2 w Lublinie- P. Krystyna Wycichowska. 
Pierwsze miejsce dla SP2 w Lublinie - opiekun: P. Milena Niedziela. 
Drugie miejsce dla SP 24-opiekun: P. Aleksandra Studzińska- Hołota. 

„POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT” – konkurs  dla uczniów szkół podstawowychSamorząd Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego regionu do udziału w  konkursie plastycznym „Pokoloruj swój Świat”. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój. Więcej: http://www.lubelskie.pl/aktualnosci/pokoloruj-swoj-swiat-konkurs-dla-uczniow-szkol-podstawowych/

Konkurs adresowany jest do uczniów uczęszczających do świetlic szkolnych miasta Lublin. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie do dnia 31 maja 2018 r. formularza zgłoszeniowego. Konkurs odbędzie się dnia 7 czerwca 2018r. w SP 2 w Lublinie.

Informacje i regulamin

bee7 maja 2018 roku odbył się po raz pierwszy w naszej szkole konkurs literowania w języku angielskim „Spelling Bee”. Zadaniem uczestników było zapisanie 10 usłyszanych liter oraz 5 wyrazów, przeczytanych przez nauczyciela, a także przeliterowanie 3 wylosowanych słów.
I miejsce ex aequo:
1.Natalia Wierzchoń – 6b
2.Karolina Stanisławska – 6b
3.Emilia Ożga – 5b

ueLISTA UCZESTNIKÓW IV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ
26 maja 2018 r., godz. 10.00  (ŚWIETLICA SZKOLNA)

20180426 151741Dnia 26 kwietnia odbył się już trzeci z serii czterech konkursów "Matematyczne cztery pory roku - wiosna". Uczniowie z klas czwartych rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składającego się z kilkunastu zadań o różnym stopniu trudności.

SZKOLA NA WIDELCUZachęcamy do głosowania na  film zgłoszony przez naszą szkołę do  Konkursu programu „„Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Głosowanie trwa od 7 maja 2018 r. od godziny 12:00 do 30 maja 2018 r. do godziny 12:00. Wystarczy kliknąć w link: http://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/strefa-dla-nauczycieli/konkurs/galeria-konkursowa/, wyszukać film naszej szkoły, podać adres e-mail i potwierdzić oddany głos.

KAŻDY ODDANY GŁOS PRZYBLIŻY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY DO ZDOBYCIA NAGRÓD! DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!

motylPrace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klasy I; uczniowie klasy II i uczniowie klasy III.
Prace należy składać do dnia 20 maja 2018 r. w sali B świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lublinie, ul. A. Mickiewicza 24; tel. 81 744 03 22. 

Honorowy patronat: Danuta Giletycz – Dyrektor SP nr 2 w Lublinie
Organizatorzy: Dorota Kołsut, Ewa Fijałkowska, Magdalena Kandulska

31234985 10156428251849225 3108725353506406400 nW dniu 24 kwietnia 2018 r. w sali nr 7 Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie odbyły się szkolne eliminacje do IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej. Do IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej (26 maja 2018 r. godz.  10.00) zakwalifikowała się 3 - osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie w składzie:
KLARA MIGASIUK – KL. 3D
KRZYSZTOF MAZUREK – KL. 3C
MIŁOSZ BIL – KL. 3A

Honorowy patronat:
Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego
Dr Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin
Danuta Giletycz – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie
Regulamin konkursu do pobrania

W dniu 16 marca 2018 r. w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie rozstrzygnięty został XVI Międzyszkolny Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych, na który nadesłano prace dziecięce z lubelskich świetlic szkolnych wykonane ręcznie według oryginalnych pomysłów dzieci i ich opiekunów.

Uprzejmie zapraszamy dzieci Szkół Podstawowych klas l - Vl do udziału w Konkursie Plastycznym "Jestem dzielny - badam się z uśmiechem". W załączeniu przekazujemy informacje na temat Konkursu wraz z materiałami powiązanymi.
Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Lubelskiego, który oceniając przedsięwzięcie, jako wydarzenie o szczgólnej przydatności prozdrowotnej, przyłączył się do niego i przyjął patronat honorowy nad akcją. Informacje o konkursie: https://diag.pl/pacjent/konkurs-plastyczny-dzielny-ii 

W dniu 16 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „KARTKA WIELKANOCNA” . Na konkurs nadesłano wiele prac dziecięcych uczniów klas I-III z lubelskich świetlic szkolnych. 

Resized 20180313 091854Przesłuchania do XV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej 13 marca w Szkole Podstawowej nr 51 odbyły się przesłuchania do XV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Emilia Ożga z kl.5b, która zaśpiewała przebój szwedzkiego zespołu ABBA "I have a dream" i Karolina Dońka z klasy 6a, która wykonała piosenkę duńskiego zespołu Lukas Graham "Seven years old".
Gratulujemy dobrych występów i czekamy na wyniki przeglądu.

Komisja konkursowa w dniu 1 marca 2018 r. dokonała oceny prac nadesłanych na konkurs. W tym roku w konkursie udział wzięła rekordowo duża liczba zarówno prac, gdyż nadesłano ich aż 309, jak i szkół – prace te pochodziły z 27 lubelskich świetlic szkolnych.

Honorowy patronat: mgr Danuta Giletycz – dyrektor SP2
Konkurs skierowany jest do uczniów lubelskich szkół podstawowych, którzy uczęszczają na szkolne lub pozaszkolne zajęcia logopedyczne. Zgłoszenia do konkursu należy kierować do organizatorów konkursu, do dnia 05.03.2018 r.

kartka wielkanocOrganizator: Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie
mgr Kamila Mizińska
Cele konkursu:
- Zachęcanie do kultywowania tradycji związanych z Wielkanocą.
- Rozwijanie ekspresji twórczej oraz pobudzanie wrażliwości estetycznej.

IMG 6689Prace zgłoszone do Międzynarodowego Konkursu „My town”„My town” organizowanego przez SP nr 25 w Lublinie:

• Marika Pożarowszczyk, kl. 3f
• Wiktoria Kozioł, kl. 1d
• Adam Pakuła, kl.4e

Zachęcamy uczniów klas piątych do wzięcia udziału w konkursie z języka angielskiego. Szczegóły w regulaminie i na tablicy ogłoszeń w szkole.

18 stycznia 2018 odbył się szkolny etap „V Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej Let’s sing”. Zgłoszono 11 piosenek w języku angielskim. Decyzją organizatorów podczas finału festiwalu 
17 lutego 2018 szkołę reprezentować będą:
• Karolina Dońka z kl.6a z piosenką „Seven years old”
• Emilia Ożga z klasy 5b z piosenka „I have a dream”

W dniu 17 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „BEZPIECZNE FERIE” . Na konkurs nadesłano prace dziecięce uczniów klas I-III z 10 lubelskich świetlic szkolnych. 
Komisja konkursowa obejrzała wszystkie nadesłane prace dziecięce. Podzieliła je na trzy kategorie wiekowe: klasy I. klasy II i klasy III. Prace dziecięce prezentowały zróżnicowany poziom artystyczny, niektóre z nich wykonane zostały ciekawymi technikami plastycznymi.

Komisja konkursowa w dniu 15 stycznia 2018 r. obejrzała wszystkie prace nadesłane na konkurs z lubelskich świetlic szkolnych. Komisja poddała je szczegółowej analizie pod względem wykorzystania ciekawych i różnorodnych technik plastycznych, estetyki wykonania oraz skali trudności.

Konkurs skierowany jest do wychowanków i nauczycieli świetlic miasta Lublina.   

Honorowy patronat: Danuta Giletycz – Dyrektor SP nr 2 w Lublinie

Organizator:  Małgorzata Mizińska-Pietroń

24129737 10156015942789225 4718353493402444634 nl miejsce- Amelia Tanikowska , kl. I - opiekun M. Mizińska-Pietroń;
ll miejsce- Zuzanna Lewandowska , kl. I - opiekun K. Mizińska;
lll miejsce-Wanessa Klimkiewicz , kl. I- opiekun M. Cenkała;
wyróżnienie- Weronika Niedźwiedź , kl. III - opiekun M. Kandulska

Serdecznie gratuluję laureatom :)

Ewa Warowna

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie „My town” uczniów klas 1-7 (w II kategoriach wiekowych- wiek 6-9lat, wiek 10-30 lat).
Uczniowie wykonują pracę w języku angielskim - album pod tytułem „My town”. Tematem pracy jest prezentacja swojego miasta w formie pisemnej i graficznej. Praca ma format A4 i minimum 6 stron.

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin