2018/2019

46120891 351665052067165 5015907823268134912 nW dniu 9.11.2018 r. przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego- p. Sylwester Śmiech wręczył wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie za szczególne zaangażowanie w działalność na rzecz województwa lubelskiego z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na ręce pani wicedyrektor Doroty Paździor.

01W ramach wyjątkowej, bo setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, chętni uczniowie kl. IV, V oraz VIb nie tylko przedstawiali sylwetki „ojców niepodległości” w czasie lekcji historii, ale i wykonali ich portrety. Dzięki temu powstała galeria prac uczniów w holu przy świetlicy. Wiedzę o tych wybitnych postaciach doskonale uzupełnia gazetka historyczna pt. „Ojcowie niepodległości” przy Sali 9. Wielu uczniów przyniosło patriotyczne pamiątki rodzinne, dzięki czemu powstał kącik patriotyczny przy pokoju nauczycielskim. Ponadto we wtorek 13.11.2018 r. o godz. 17.15 chętni uczniowie przystąpią do Patriotestu w Sali -207. 

L1230207W piątek 9 listopada 2018 roku o symbolicznej godzinie 11.11 nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. 

L1230128Uczniowie klas I-III intensywnie przygotowywali się do uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W salach lekcyjnych i na korytarzu na I piętrze pojawiły się biało-czerone dekoracje oraz prace plastyczne. W klasach odbyły się zajęcia związane między innymi z historią Polski, polskimi symbolami narodowymi, położeniem Polski na mapie - już każdy mały uczeń wie  co znaczą słowa "niepodległość" i "patrotyzm".  Dzieci własnoręcznie wykonały także piękne kotyliony oraz nauczyły się bezbłędnie czterech zwrotek hymnu polskiego. 

L1230077W dniach 5-9 listopada 2018 r. z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbywał się w naszej szkole Tydzień Patriotyczny - czas bogaty w różnorodne wydarzenia. Na zajęciach języka polskiego uczniowie klas IV-V pisali „Życzenia dla Polski”. Starsi rozważali trudne zagadnienie, na czym polega patriotyzm we współczesnych czasach. Został rozpisany literacki konkurs „Patriotyzm współcześnie” dla klas VI-VIII. We wszystkich klasach uczniowie uczyli się wierszy i piosenek oraz pieśni patriotycznych z różnych okresów historycznych Polski. Przypomniana została historia powstania hymnu państwowego, a dźwięki Mazurka Dąbrowskiego słychać było w całej szkole.

stop przemocW projekcie wzięły udział kl. I - VIII. Wychowawcy przeprowadzili zajęcia wychowawcze wg. proponowanego scenariusza. Dzieci wykonały prace plastyczne i literackie, z których najlepsze zostały wyeksponowane na korytarzu na II piętrze przez p. Agnieszkę Mędrek. W ramach projektu odbył się również Międzyszkolny Konkurs Informatyczno-Etyczny „Stop przemocy” pod patronatem Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 Lublinie oraz Fundacji Modyfiq. Prezentacje multimedialne z konkursu zostały przekazane do biblioteki szkolnej w celu umożliwienia korzystania z nich całej społeczności szkolnej.

IMG 44191Na początku listopada 2018 uczniowie naszej szkoły odwiedzili miejsca pamięci przy ul.Nowy Świat. Zapalili znicze i pomodlili się przy pozostałościach cmentarza wojskowego z czasów pierwszej wojny światowej oraz przy Skwerze Borowiczan upamiętniającym miejsce wywozu żołnierzy Armii Krajowej do łagrów sowieckich w roku 1944.

20181017 094638Uczniowie klasy 3 a poznawali kontynenty. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali informacji o różnych krajach. Szukali na mapie rzek, gór, mórz i oceanów. Dyskutowali na temat różnorodności kontynentów oraz roślinności i mieszkających tam zwierząt. Na koniec zajęć chętnie wykonali w grupach kolorowe plakaty.

IMG 20181029 12555829 października uczniowie klasy 7d odwiedzili park trampolin JumpX w Lublinie. Był to prezent od dziewcząt dla męskiej części klasy z okazji Dnia Chłopaka. W trakcie 60 minut zabawy uczniowie nurkowali w basenie z gąbkami, przeskakiwali przez przeszkody i prześcigali się w prezentowaniu swoich fizycznych umiejętności. Po treningu, w chwili wyciszenia, obejrzeli film przyrodniczy zaprezentowany w technologii VR. Do szkoły wrócili zmęczeni, głodni, ale bardzo zadowoleni.

20181002 104425Październik dobiega końca. Czy Wasz przebiegał ciekawie? U nas wiele się działo. Byliśmy w kinie na suuuper filmie. Uczyliśmy się poruszać po okolicy wykorzystując plan dzielnicy. Uczestniczymy w akcji „ Czytaj codziennie” i zdobywaj naklejki Gangu Słodziaków. Sami sprawdzamy swoje umiejętności matematyczne – ćwiczymy na zestawach PUS i grach planszowych. Podczas zajęć plastyki tworzyliśmy portrety z owoców i warzyw. Sami dziwiliśmy się, skąd w naszych głowach zrodziły się takie niesamowite pomysły.

IMG 1460W dniach 22-25 października 2018 roku uczniowie z klas VIII a, VIII b, VIII d i VII c przebywali na wycieczce we Wrocławiu, Pradze, Skalnym Mieście i Kłodzku. Było wiele wrażeń, emocji i wspaniałych widoków! Pierwszym przystankiem był Wrocław. Po spacerze w ogrodzie japońskim, gdzie największą atrakcją były olbrzymie karpie koi, uczniowie poznali gatunki afrykańskich zwierząt w afrykarium. Olbrzymie płaszczki, pingwiny oraz morskie żółwie umieszczone w okazałych akwariach robiły ogromne wrażenie. Miejscami niesprzyjająca pogoda nie przeszkadzała uczniom w poznaniu najważniejszych zabytków Wrocławia – urokliwych kamienic, ratusza, katedry św. Jana Chrzciciela, starych wrocławskich mostów, budynków uniwersytetu i Ossolineum.

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin