2017/2018

IMG 214521 maja 2018r. klasa 3a i 3c udały się do Hołowna - do Krainy Rumianku - tematycznej wioski, gdzie można doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach piernikowych oraz poznały tradycje i zwyczaje związane z polską wsią. Ogromną frajdę sprawiło im uczestniczenie w terenowej grze "Wyprawa po skarb". Środkiem lokomacji był tu traktor z przyczepą, który jadąc przez wieś zatrzymywał się przy dwunastu ławeczkach. Przy każdej z nich była skrytka zamknięta na kłódkę, a w niej podpowiedź, gdzie odnaleźć kluczyk do kolejnej kłódki. Gdy odnalezione zostały wszystkie klucze i otworzone wszystkie kłódki w nagrodę znaleziony został skarb. A jaki? Tego Wam nie zdradzimy :-)

DSCN7280W dniu 16.05.2018 roku w godzinach od 9.00 do 11.00 odbyło się warsztaty taneczne w naszej szkole z Panem Karolem Polakiem- „Polsskym”- tancerzem tańca hip-hop, instruktorem, choreografem, jurorem, pod hasłem „Taniec to zdrowie”. Uczestniczyli w nich uczniowie ze wszystkich poziomów klasowych od „0” do VII w trzech turach. Pan Karol zachęcał wszystkich do wspaniałej formy aktywności – do tańca, podkreślając jego pozytywny wpływ na zdrowie. Uczestnicy chętnie uczyli się prostego układu choreograficznego, a następnie podziwiali umiejętności taneczne naszego Gościa.

20180507 120717 HDRUczniowie klasy 7b i 7d pod opieką p. Iwony Cudak, p. Hanny Głos oraz rodziców, przebywali na wycieczce Bieszczadzkie Połoniny. Przygoda związana z wyjazdem rozpoczęła się już w czasie postoju - przeprowadzenie porannej gimnastyki. Kolejnym etapem było obserwowanie niezwykle oryginalnego pomnika przyrody nieożywionej, zbudowanego z piaskowca krośnieńskiego – Kamienia Leskiego. Dużym wyzwaniem było dla wszystkich pokonanie trasy by zdobyć szczyt Połoniny Wetlińskiej. Po wyczerpującym marszu wszyscy odpoczęli w najwyżej położonym schronisku górskim w Bieszczadach- „Chatce Puchatka” (1226m n.p.m.).

20180508 1020278 maja 2018 r. odbyły się w klasie III „e” ostatnie zajęcia prowadzone w ramach pilotażowego projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”.
Celem zajęć było kształtowanie umiejętności współpracy i współdziałania, rozwijanie kreatywności i inicjatywy oraz kształtowanie umiejętności planowania i konsekwencji w działaniu. Dzieci planowały działania, które pozwolą im na realizację marzenia – wyjścia na pizzę. Stworzyły logo klasowej firmy, jej nazwę oraz klasowy biznesplan.

3Dnia 27 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów Dni Solidarności Międzypokoleniowej uczestniczyli w "Korowodzie Międzypokoleniowym". Celem spotkania było budowanie wzajemnego zrozumienia i odpowiedzialności różnych generacji Lublinian. W Archikatedrze Lubelskiej odbyła się Msza św. w intencji pokoleń mieszkańców naszego miasta. Bezpośrednio po Eucharystii zorganizowany został "Korowód Międzypokoleniowy", który przeszedł spod Archikatedry na Plac Zamkowy, a zakończony został symbolicznym Mostem Pokoleń z pamiątkową fotografią.

rower wiosnaW dniach 7-30 maja w naszej Szkole odbędzie się kampania edukacyjna „Rowerowa Wiosna”, która promuje zdrowy tryb życia wśród uczniów szkół podstawowych, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, zwłaszcza na rowerze.
Zasady kampanii są proste, a zabawa trwa pełen miesiąc. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły w maju na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje każdego dnia dwie naklejki.

L1210406W przeddzień Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja klasa II a uczestniczyła w zajęciach w muzeum. Obejrzeliśmy wystawę malarstwa „Czas na Niepodległą” o tematyce historycznej i batalistycznej. Słuchaliśmy opowieści pani przewodnik o długiej i ofiarnej drodze Polaków do wolności. Podziwialiśmy sceny z powstania kościuszkowskiego oraz powstań narodowych na obrazach m.in. Aleksandra Orłowskiego, Juliusza Kossaka, Piotra Michałowskiego. Oglądaliśmy też obrazy Jana Matejki. Duża część wystawy była poświęcona I wojnie światowej.

20180417 123816Ostatnie dni kwietnia były ciekawe. Dowiedzieliśmy się dużo o cieple systemowym, jak i gdzie powstaje, jak je oszczędzać. Próbowaliśmy wzniecić ogień i doskonale wiemy, że jest bardzo trudne. Kolejnym trudnym zadaniem, które sprawiło nam wiele radości, było układanie puzzli. Nie było to takie zwyczajne dopasowywanie elementów. Każdy z nich trzeba było przenieść zasysając powietrze przez rurkę. Piątek, 27 kwietnia, pozostanie nam na długo w pamięci. Każdy mógł przynieść swoje kolekcje, zbiory i opowiedzieć o swoim hobby.

DSCF536823 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się apel klas 1 – 3 poświęcony udekorowaniu uczniów, którzy wyróżniają się kulturą osobistą, AMBASADORÓW KULTURY. Apel rozpoczęła p. dyr. Dorota Paździor, pogratulowała dzieciom i życzyła im dobrej zabawy. Ambasadorzy Kultury zostali wytypowani przez rówieśników i wychowawców w poszczególnych klasach. Po wręczeniu uczniom plakietek i dyplomów, dzieci z klasy 3 b wykonali mini koncert. Tematyka piosenek dotyczyła właściwego zachowania się dzieci w różnych sytuacjach życiowych i kontaktach międzyludzkich.

20180424 093753024 kwietnia 2018r. klasa III „e”, w ramach projektu pilotażowego „Przedsiębiorcze dzieciaki” gościła w firmie EUROPIEK. Dzieci zwiedziły hale produkcyjne, zapoznały się z kolejnymi fazami wypieku pieczywa, zobaczyły silosy na mąkę, taśmociągi, mieszadła do ciasta, pracę na wózku widłowym oraz miały możliwość uczestniczyć w warsztatach produkcji pieczywa. Uczniowie samodzielnie przygotowali bułeczki z makiem, cebularze i drożdżówki z dżemem i serem. 

WP 20180418 005W ramach „Tygodnia Języków Obcych” uczniowie klas 4-7 rozwiązywali test sprawdzający znajomość kultury państw anglojęzycznych.
30 pytań oceniało wiedzę o Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie i Australii.
Wyniki:

Dodatkowe informacje

facebook_page_plugin